Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Tretia časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Niekoľko spoločností poskytujúcich zdravotnú starostlivosť získalo americké povolenie na mimoriadne použitie (EUA) na vývoj testov alebo liečby COVID-19, ktoré napomáhajú optimizmu.

historický graf Health Care Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve, reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), mierne prekonali širší trh. Index XLV poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 14,6%, čo je tesne nad celkovým výnosom Russell 1000 13,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie v zdravotníctve s najvyššou dynamikou.

Akcie v zdravotníctve s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie v zdravotníctve, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Livongo, zdroj: GOOGLE

Livongo Health Inc. (LVGO:NASDAQ): Livongo Health je biotechnologická spoločnosť. Prevádzkuje platformu pre digitálne zdravie spotrebiteľov a vyvíja aplikované zdravotné signály na liečbu chronických zdravotných stavov. Spoločnosť v polovici septembra oznámila, že v spolupráci so spoločnosťou Teladoc Health Inc. (TDOC:NYSE) podala konečné spoločné vyhlásenie zástupcu u Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) týkajúce sa navrhovanej fúzie medzi týmito dvoma spoločnosťami. Obe spoločnosti budú mať príslušné hlasy akcionárov 29. októbra 2020. Predstavenstvo každej spoločnosti odporúča svojim akcionárom, aby schválili navrhovanú fúziu.

päťročný graf Immunomedics Inc., zdroj: GOOGLE

Immunomedics Inc. (IMMU:NASDAQ) : Immunomedics vyvíja a vyrába diagnostické zobrazovacie a terapeutické produkty používané na detekciu a liečbu rakoviny a infekčných chorôb. Spoločnosť Gilead Sciences Inc. (GILD:NASDAQ) v polovici septembra oznámila, že uzavrela definitívnu dohodu o kúpe spoločnosti Immunomedics za približne 21 miliárd dolárov. Transakcia sa má uzavrieť niekedy v priebehu 4. štvrťroka 2020.

päťročný graf Moderna Inc., zdroj: GOOGLE

Moderna Inc. (MRNA:NASDAQ): Moderna je klinická biotechnologická spoločnosť zameraná na objav a vývoj messenger RNA terapeutík a vakcín. Vyvíja lieky mRNA na infekčné, imunoonkologické a kardiovaskulárne ochorenia. Spoločnosť Moderna v auguste oznámila, že dodá vláde USA počiatočných 100 miliónov dávok mRNA-1273, ktoré sa majú použiť ako vakcína proti COVID-19. V rámci dohody má vláda USA možnosť zakúpiť až ďalších 400 miliónov dávok mRNA-1273 od spoločnosti Moderna. Spoločnosť navyše oznámila, že kanadská vláda tiež potvrdila objednávku na 20 miliónov dávok mRNA -1273.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár