Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Niekoľko spoločností poskytujúcich zdravotnú starostlivosť získalo americké povolenie na mimoriadne použitie (EUA) na vývoj testov alebo liečby COVID-19, ktoré napomáhajú optimizmu.

historický graf Health Care Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve, reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), mierne prekonali širší trh. Index XLV poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 14,6%, čo je tesne nad celkovým výnosom Russell 1000 13,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie v zdravotníctve s najlepšou hodnotou.

Najlepšie hodnotené akcie zdravotnej starostlivosti

Ide o akcie v zdravotníctve s najnižším 12-mesačným pomerom trhovej ceny k zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

päťročný graf Biogen Inc., zdroj: GOOGLE

Biogen Inc. (BIIB:NYSE) : Biogen sa zameriava na objav, vývoj a komercializáciu liečby rôznych látok so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie. Spoločnosť vykázala v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, rast čistého príjmu o 7,5% pri raste výnosov o 1,8%.

päťročný graf Bio Rad Laboratories, zdroj: GOOGLE

Bio-Rad Laboratories Inc. (BIO:NYSE) : Bio-Rad je výrobcom produktov pre výskum biologických vied a analytických prístrojov. Tieto nástroje sa používajú na separáciu a analýzu zložitých chemických a biologických materiálov.

päťročný graf CVS Health Corp., zdroj: GOOGLE

CVS Health Corp. (CVS:NYSE) : CVS Health je integrovaný poskytovateľ lekárenskej starostlivosti. Spoločnosť poskytuje služby vrátane správy lekární, doručovania zásielok a maloobchodného predaja. Prevádzkuje tiež programy na zvládanie chorôb a maloobchodné kliniky. Spoločnosť CVS Health uviedla rast čistého príjmu o 54,6% pri raste výnosov o 3,0% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že tržby boli negatívne ovplyvnené poklesom receptov kvôli nižším návštevám pacientov u poskytovateľov uprostred COVID- 19. Prudkému zvýšeniu čistého príjmu však pomohli nižšie náklady na dávky, ktoré viedli k vyšším prevádzkovým príjmom v porovnaní so štvrťrokom pred rokom.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár