Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti za január 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokého spektra spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do tejto skupiny patria spoločnosti, ktoré predávajú lieky a zdravotnícke pomôcky, nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ako aj spoločnosti, ktoré predávajú služby ako sú poistenie a súvisiace produkty. Medzi najväčšie akcie zdravotnej starostlivosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ) a Pfizer, Inc. (PFE). V koncovom 12-mesačnom období sa sektor zdravotníctva nevyrovnal S&P 500, keďže sektor zdravotnej starostlivosti vrátil 20,3%  v porovnaní s 30,0% v prípade S&P. Všetky údaje sú zo 6. januára 2020.

Nižšie sa pozrieme na tri najlepšie akcie v zdravotníctve za január z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu zárobkov a maximálnej dynamiky.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Zoznam akcií zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P/E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Biogen Inc, zdroj: GOOGLE

Biogen Inc (BIIB:NASDAQ): Biogen sa zameriava na objav, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na lekárske potreby v oblasti neurológie, imunológie a hematológie. Spoločnosť nedávno schválila program odkúpenia kmeňových akcií do výšky 5,0 miliárd dolárov.

ročný graf Pfizer Inc, zdroj: GOOGLE

Pfizer Inc (PFE:NYSE): Pfizer je farmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja lieky, zdravotnícke pomôcky, vakcíny a ďalšie výrobky súvisiace s onkológiou, kardiovaskulárnymi problémami a ďalšie.

ročný graf Walgreens Boots Alliance Inc, zdroj: GOOGLE

Walgreens Boots Alliance Inc (WBA:NASDAQ): Walgreens Boots Alliance vlastní a prevádzkuje viac ako 18 750 maloobchodných lekární a zdravotnej starostlivosti v 11 krajinách.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najrýchlejším rastom výnosov

Akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok prinášame v nasledujúcom zozname. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Centene Corp., zdroj: GOOGLE

Centene Corp (CNC:NYSE): Spoločnosť Centene poskytuje zdravotné poistenie nepoisteným a nedostatočne poisteným jednotlivcom prostredníctvom rôznych vládnych dotovaných programov vrátane programu Medicaid.

ročný graf Incyte Corp, zdroj: GOOGLE

Incyte Corp (INCY:NASDAQ): Incyte sa zameriava na objav, vývoj a komercializáciu onkologických liekov. Spoločnosť práve oznámila, že pokusy fázy Itacitinib vo fáze 3, liečba ochorenia štep verzus hostiteľ, nesplnili stanovené ciele.

ročný graf Teleflex Inc, zdroj GOOGLE

Teleflex Inc (TFX:NYSE): Spoločnosť Teleflex navrhuje a vyrába produkty lekárskej technológie so zameraním na zdravotnícke pomôcky na jedno použitie na diagnostické a terapeutické výkony a na operácie. Spoločnosť práve získala povolenie FDA pre systém UroLift, ktorý sa používa na liečbu problémov s prostatou.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Zoetis Inc, zdroj: GOOGLE

Zoetis Inc (ZTS:NYSE): Zoetis vyvíja, vyrába a distribuuje lieky a diagnostické výrobky používané v starostlivosti o domáce zvieratá.

ročnýá graf Edwards Lifesciences Corp, zdroj: GOOGLE

Edwards Lifesciences Corp (EW:NYSE): Spoločnosť Edwards Lifesciences so zameraním na liečbu kardiovaskulárnych ochorení vytvára a predáva produkty, ako sú srdcové chlopne, monitorovacie systémy a prieskumné zdravotnícke pomôcky.

ročný graf Danaher Corp, zdroj: GOOGLE

Danaher Corp (DHR:NYSE): Danaher vyvíja a distribuuje lekárske a zubné diagnostické produkty a služby vrátane mikroskopov, odstrediviek, protéz, digitálnych zobrazovacích systémov a ďalších.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár