Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti za jún 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Sektor zdravotnej starostlivosti zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ), Pfizer Inc. (PFE) a Merck & Co. Inc. (MRK). Akcie v oblasti zdravotnej starostlivosti, zastúpené v Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 16,3% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 5,9% za posledných 12 mesiacov. V roku 2020 akcie zdravotníckej starostlivosti kompenzovali takmer všetky svoje straty od svojho marcového prepadu, zatiaľ čo na širšom trhu naďalej trvá globálna pandémia koronavírusu.

Tu sú tri najlepšie zdravotnícke akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom zárobkov a najvyššou dynamikou.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Sú to akcie zdravotnej starostlivosti s najnižším 12-mesačným koncom pomeru cena k zárobku (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Align Technology Inc. (ALGN:NASDAQ): Align Technology navrhuje a vyrába systém Invisalign, ktorý je metódou na liečbu nesprávneho vyrovnania zubov. Spoločnosť v apríli oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Global Holdings GmbH (exocad), súkromného globálneho lídra na trhu so stomatologickým softvérom CAD / CAM.

Alexion Pharmaceuticals Inc. (ALXN:NASDAQ): Alexion je bio-farmaceutická spoločnosť, ktorá skúma a vyvíja lieky na liečbu autoimunitných a kardiovaskulárnych chorôb. Spoločnosť začiatkom mája oznámila, že uzavrela definitívnu dohodu o fúzii s cieľom získať obchodnú bio-farmaceutickú spoločnosť Portola Pharmaceuticals Inc. (PTLA), ktorá sa zameriava na život ohrozujúce ochorenia súvisiace s krvou.

Biogen Inc. (BIIB:NASDAQ): Biogen sa zameriava na objavovanie, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie.

Najrýchlejšie rastúce akcie zdravotnej starostlivosti

Jedná sa o zdravotnícke akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

AmerisourceBergen Corp. (ABC:NYSE) : AmerisourceBergen poskytuje generické liečivá, voľne predajné výrobky zdravotnej starostlivosti, domáce zdravotnícke potreby a vybavenie a súvisiace služby poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Teleflex Inc. : Spoločnosť Teleflex poskytuje nemocniciam a poskytovateľom zdravotnej starostlivosti produkty lekárskej technológie na diagnostické a terapeutické postupy v kritickej starostlivosti a chirurgických aplikáciách. Spoločnosť Teleflex vykázala za prvý štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 29. marca 2020, rast čistých výnosov o 220,7% pri raste výnosov o 2,8%. Spoločnosť tiež uviedla, že stiahla svoj predchádzajúci výhľad do roku 2020 z dôvodu pandémie koronavírusu.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

DexCom Inc. (DXCM:NASDAQ): DexCom je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi, ktorá sa zameriava na navrhovanie a vývoj systémov kontinuálneho monitorovania glukózy pre ľudí s cukrovkou. Spoločnosť zaznamenala za prvý kvartál 2020 nárast výnosov o 44,4% v porovnaní s rovnakým trojmesačným obdobím minulého roka.

Regeneron Pharmaceuticals Inc. (REGN:NASDAQ): Regeneron Pharmaceuticals je bio-farmaceutická firma, ktorá objavuje, vyvíja a predáva liečby rôznych závažných zdravotných problémov.

Vertex Pharmaceuticals Inc. (VRTX:NYSE): Vertex Pharmaceuticals objavuje, vyvíja a vyrába lieky používané pri liečbe chorôb ako je rakovina, autoimunitné ochorenia a neurologické poruchy.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár