Najlepšie akcie zdravotníctva na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Farmaceutický priemysel je súčasťou väčšieho sektoru zdravotnej starostlivosti. Spoločnosti vo farmaceutickom priemysle skúmajú, vyvíjajú, vyrábajú a predávajú lieky. Medzi najznámejšie spoločnosti patrí Johnson & Johnson (JNJ:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Merck & Co. Inc. (MRK:NYSE).

päťročný graf iShares US Pharmaceuticals ETF, zdroj: GOOGLE

Farmaceutické akcie reprezentované v iShares U.S. Pharmaceuticals ETF (IHE) za posledný rok podali horší výkon na širšom trhu. Index IHE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,3%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 21,9%.

Tu sú 3 najlepšie farmaceutické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie zdravotníctva

Toto sú akcie zdravotníctva s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Horizon Therapeutics, zdroj: GOOGLE

Horizon Therapeutics PLC (HZNP:NASDAQ) : Horizon Therapeutics je írska biofarmaceutická spoločnosť, ktorá skúma, vyvíja a predáva biofarmaceutické terapie v neskorom štádiu na liečbu bolesti, zápalu, ojedinelých chorôb a iných chorôb. Spoločnosť uviedla, že dosiahla rekordné výsledky v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistý príjem vzrástol o 1 506,0% pri raste čistého predaja o 89,7% v porovnaní so štvrťrokom pred rokom. Rast predaja predbehol rast nákladov a výdavkov a pomohol tak výrazne zvýšiť čistý príjem.

päťročný graf Phibro Animal Health, zdroj: GOOGLE

Phibro Animal Health Corp. (PAHC:NASDAQ) : Phibro Animal Health je globálna spoločnosť pre zdravie zvierat a minerálnu výživu. Ponúka rôzne výrobky vrátane antibakteriálnych látok, antikokcidík, vakcín, špeciálnych výživových produktov a produktov minerálnej výživy na ošetrenie zvierat.

päťročný graf Amphastar Pharmaceuticals, zdroj: GOOGLE

Amphastar Pharmaceuticals Inc. (AMPH:NASDAQ) : Amphastar Pharmaceuticals je špeciálna farmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja a vyrába generické patentované injekčné, inhalačné a intranazálne farmaceutické výrobky.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár