Najlepšie akcie zdravotníctva na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Tretia časť

Farmaceutický priemysel je súčasťou väčšieho sektoru zdravotnej starostlivosti. Spoločnosti vo farmaceutickom priemysle skúmajú, vyvíjajú, vyrábajú a predávajú lieky. Medzi najznámejšie spoločnosti patrí Johnson & Johnson (JNJ:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Merck & Co. Inc. (MRK:NYSE).

päťročný graf iShares US Pharmaceuticals ETF, zdroj: GOOGLE

Farmaceutické akcie reprezentované v iShares U.S. Pharmaceuticals ETF (IHE) za posledný rok podali horší výkon na širšom trhu. Index IHE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,3%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 21,9%.

Tu sú 3 najlepšie farmaceutické akcie s a najvyššou dynamikou.

Akcie zdravotníctva s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf IM Cannabis, zdroj: GOOGLE

IM Cannabis Corp. (IMCC:CNSX) : IM Cannabis je spoločnosť zaoberajúca sa liečením kanabisom. Ponúka širokú škálu vládou licencovaných produktov z konope vrátane generických a farmaceutických produktov pre veľkoobchodných aj maloobchodných klientov. Spoločnosť bola založená v Kanade a hlavné sídlo má v Izraeli.

päťročný graf TerrAscend, zdroj: GOOGLE

TerrAscend Corp. (TER:CNSX) : TerrAscend je kanadská integrovaná konopná spoločnosť zameraná na výskum, vývoj, prístroje a systémy dodávania lekárskeho konope. Spoločnosť začiatkom novembra oznámila, že uzavrela dohodu o kúpe spoločností HMS Health LLC a HMS Processing LMC (súhrnne označovaných ako „HMS“) od spoločnosti Curaleaf Holdings Inc. (CURA) za 27,5 milióna dolárov. HMS je pestovateľ a spracovateľ lekárskych produktov z konope v Marylande. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie v prvom štvrťroku 2021.

trojročný graf Planet 13 Holdings, zdroj: GOOGLE

Planet 13 Holdings Inc. (PLTH:CNSX) : Planet 13 je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyvíja produkty na báze kanabisu. Medzi produkty spoločnosti patrí kanabis, extrakty z konope, vylúhované výrobky, výpary, jedlá a ďalšie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár