Najlepšie akcie zdravotníctva na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť 

Farmaceutický priemysel je súčasťou väčšieho sektoru zdravotnej starostlivosti. Spoločnosti vo farmaceutickom priemysle skúmajú, vyvíjajú, vyrábajú a predávajú lieky. Medzi najznámejšie spoločnosti patrí Johnson & Johnson (JNJ:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Merck & Co. Inc. (MRK:NYSE).

päťročný graf iShares US Pharmaceuticals ETF, zdroj: GOOGLE

Farmaceutické akcie reprezentované v iShares U.S. Pharmaceuticals ETF (IHE) za posledný rok podali horší výkon na širšom trhu. Index IHE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,3%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 21,9%.

Tu sú 3 najlepšie farmaceutické akcie s najlepšou hodnotou.

Akcie zdravotníctva s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Biogen, zdroj: GOOGLE

Biogen Inc. (BIIB:NASDAQ) : Biogen sa zameriava na objav, vývoj a komercionalizáciu farmaceutických metód liečby, so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie.

päťročný graf Supernus Pharmaceuticals, zdroj: GOOGLE

Supernus Pharmaceuticals Inc. (SUPN:NASDAQ) : Supernus Pharmaceuticals vyvíja a predáva patentované lieky na liečbu chorôb a porúch centrálneho nervového systému. Spoločnosť začiatkom októbra oznámila vymenovanie Jamesa Kellyho do funkcie finančného riaditeľa (CFO), ktorý nahradil Grega Patricka, ktorý odchádza do dôchodku. Pán Kelly naposledy pôsobil ako finančný riaditeľ a pokladník v spoločnosti Vanda Pharmaceuticals Inc. (VNDA).

päťročný graf Amneal Pharmaceuticals, zdroj: GOOGLE

Amneal Pharmaceuticals Inc. (AMRX:NYSE) : Amneal Pharmaceuticals sa špecializuje na vývoj a výrobu generických a biologicky podobných farmaceutických výrobkov. Spoločnosť zaznamenala čistú stratu vo výške 22,0 milióna dolárov, pretože čistý príjem stúpol o 37,3% v treťom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistá strata predstavovala významné zlepšenie oproti čistej strate vo výške 363,4 milióna dolárov vykázanej v predchádzajúcom štvrťroku.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár