Najlepšie akcie zdravotníctva za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Zdravotníctvo

Druhá časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Investori pozorne sledujú sektor zdravotnej starostlivosti, pretože niektoré z týchto spoločností dostali regulačné schválenie pre lieky na liečbu COVID-19. Aj ďalšie spoločnosti dodávajú produkty na testovanie a zvládanie liečby vírusu, zatiaľ čo mnohé ďalšie sa ponáhľajú s vývojom a získaním súhlasu s novými liekmi na COVID-19.

päťročný graf Health Care Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve, reprezetované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 14,5%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 19,5%.

Tu sú 3 najlepšie akcie zdravotníctva s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie zdravotníctva

Toto sú akcie zdravotníctva s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Insulet, zdroj: GOOGLE

Insulet Corp. (PODD:NASDAQ) : Insulet je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi. Vyvíja a vyrába inzulínový infúzny systém pre ľudí s cukrovkou závislých od inzulínu.

päťročný graf Horizon Therapeutics, zdroj: GOOGLE

Horizon Therapeutics PLC (HZNP:NASDAQ) : Horizon Therapeutics je írska biofarmaceutická spoločnosť, ktorá skúma, vyvíja a predáva biofarmaceutické terapie v neskorom štádiu na liečbu bolesti, zápalu, ojedinelých chorôb a iných chorôb.

päťročný graf Quidel, zdroj: GOOGLE

Quidel Corp. (QDEL:NASDAQ) : Spoločnosť Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť ponúka diagnostické riešenia, ktoré pomáhajú pri detekcii a diagnostike kritických chorôb a iných zdravotných stavov. Spoločnosť Quidel získala v decembri povolenie od agentúry pre potraviny a liečivá (FDA) na urgentné použitie (EUA) na uvedenie na trh dvoch zo svojich diagnostických testov COVID-19: testov QuickVue Sars Antigen a Solana SARS-CoV-2.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár