Najlepšie akcie zdravotníctva za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Tretia časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Investori pozorne sledujú sektor zdravotnej starostlivosti, pretože niektoré z týchto spoločností dostali regulačné schválenie pre lieky na liečbu COVID-19. Aj ďalšie spoločnosti dodávajú produkty na testovanie a zvládanie liečby vírusu, zatiaľ čo mnohé ďalšie sa ponáhľajú s vývojom a získaním súhlasu s novými liekmi na COVID-19.

päťročný graf Health Care Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve, reprezetované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 14,5%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 19,5%.

Tu sú 3 najlepšie akcie zdravotníctva s najvyššou dynamikou.

Akcie zdravotníctva s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Moderna, zdroj. GOOGLE

Moderna Inc. (MRNA:NASDAQ) : Moderna je klinická biotechnologická spoločnosť zameraná na objav a vývoj messenger RNA terapeutík a vakcín. Vyvíja lieky mRNA na infekčné, imunoonkologické a kardiovaskulárne ochorenia. V januári spoločnosť Moderna oznámila, že jej vakcínu proti COVID-19 príslušné orgány povolili v mnohých rôznych regiónoch sveta: vo Švajčiarsku spoločnosťou Swissmedic; vo Veľkej Británii Regulačná agentúra Veľkej Británie pre lieky a výrobky zdravotnej starostlivosti; v Európe Európska komisia a v Izraeli izraelským ministerstvom zdravotníctva.

päťročný graf Teladoc Health, zdroj: GOOGLE

Teladoc Health Inc. (TDOC:NYSE) : Spoločnosť Teladoc Health poskytuje zdravotnícke služby. Poskytuje diagnózy, liečebné odporúčania a predpisuje lieky na bežné lekárske problémy prostredníctvom telefonických a video konzultácií. Spoločnosť 30. októbra oznámila, že dokončila akvizíciu biotechnologickej spoločnosti Livongo Health Inc. Podľa finančných podmienok fúzie dostali akcionári Livongo 0,5920-násobné akcie spoločnosti Teladoc Health plus hotovosť 11,33 dolárov za každú akciu spoločnosti Livongo. Keď bola v auguste oznámená akvizícia spoločnosti Teladoc, jej hodnota bola 18,5 miliárd dolárov.

päťročný graf Quidel, zdroj: GOOGLE

Quidel Corp. (QDEL:NASDAQ) : Spoločnosť Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť ponúka diagnostické riešenia, ktoré pomáhajú pri detekcii a diagnostike kritických chorôb a iných zdravotných stavov. Spoločnosť Quidel získala v decembri povolenie od agentúry pre potraviny a liečivá (FDA) na urgentné použitie (EUA) na uvedenie na trh dvoch zo svojich diagnostických testov COVID-19: testov QuickVue Sars Antigen a Solana SARS-CoV-2.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár