Najlepšie akcie zdravotníctva za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť 

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Investori pozorne sledujú sektor zdravotnej starostlivosti, pretože niektoré z týchto spoločností dostali regulačné schválenie pre lieky na liečbu COVID-19. Aj ďalšie spoločnosti dodávajú produkty na testovanie a zvládanie liečby vírusu, zatiaľ čo mnohé ďalšie sa ponáhľajú s vývojom a získaním súhlasu s novými liekmi na COVID-19.

päťročný graf Health Care Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve, reprezetované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 14,5%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 19,5%.

Tu sú 3 najlepšie akcie zdravotníctva s najlepšou hodnotou.

Akcie zdravotníctva s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Bio-Rad Laboratories, zdroj: GOOGLE

Bio-Rad Laboratories Inc. (BIO:NYSE) : Bio-Rad je výrobcom produktov pre výskum biologických vied a analytických prístrojov. Tieto nástroje sa používajú na separáciu a analýzu zložitých chemických a biologických materiálov.

päťročný graf Biogen, zdroj: GOOGLE

Biogen Inc. (BIIB:NASDAQ) : Biogen sa zameriava na objav, vývoj a komercializáciu farmaceutických metód liečby, so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie.

Dividendový výnos: 2,87%

päťročný graf CVS Health, zdroj. GOOGLE

CVS Health Corp. (CVS:NYSE) : CVS Health je integrovaný poskytovateľ lekárskej starostlivosti. Spoločnosť poskytuje služby vrátane správy lekární, doručovania zásielok a maloobchodného predaja. Prevádzkuje tiež programy na liečbu chorôb a maloobchodné kliniky. Spoločnosť CVS oznámila 6. novembra menovanie Karen S. Lynchovej do pozície prezidentky a výkonnej riaditeľky (CEO) s účinnosťou od 1. februára 2021. Na jej miesto nastúpi Larry J. Merlo, ktorý odchádza do dôchodku na jar tohto roku.  CVS a spoločnosť Walgreens bola v januári podrobená kritike zo strany federálnych zdravotníckych pracovníkov za pomalé zavádzanie očkovania proti vírusu COVID-19 pre obyvateľov a pracovníkov v opatrovateľských domoch, pričom podľa Centra pre kontrolu chorôb (CDC) bola dokončená iba štvrtina zo 4,7 milióna dávok. . V rámci federálneho programu boli zastúpené tímy CVS a Walgreens na podávanie dávok. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár