Najlepšie akcie železníc na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava

Druhá časť

Železničný priemysel je jednou z hlavných zložiek odvetvia dopravy a je úzko spätý s rastom ekonomiky. Železničné spoločnosti prevádzkujú rozsiahle siete, ktoré prepravujú poľnohospodárske výrobky, balené potraviny, komodity, elektroniku a ďalší tovar do spoločností a k spotrebiteľom. Medzi hlavné spoločnosti v tomto priemysle patria Union Pacific Corp. (UNP:NYSE), Norfolk Southern Corp. (NSC:NYSE) a CSX Corp. (CSX:NASDAQ).

Začnite písať alebo zadajte / pre výber bloku

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2020-11-11-o-21.10.40-1024x384.png
päťročný graf iShares Transportation Average ETF, zdroj: GOOGLE

iShares Transportation Average ETF (IYT) nesleduje priamo železničné akcie, ale predstavuje širší sektor dopravy a rozumnú aproximáciu výkonnosti tohto odvetvia. IYT za posledných 12 mesiacov nedosahoval lepšiu výkonnosť ako širší trh s celkovým výnosom 7,8% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 15,7%.

Tu sú 3 najlepšie železničné akcie s najlepším rastom.

Železničné akcie s najvyšším rastom zisku alebo najmenším poklesom zisku

Ide o železničné akcie s najvyšším medziročným rastom ziskov na akciu (EPS) alebo najnižším poklesom EPS za posledný štvrťrok. Schopnosť spoločnosti udržať si ziskovosť v zložitom obchodnom prostredí môže byť znakom dobrého riadenia a / alebo silného obchodného modelu.

päťročný graf Kansas City Southern, zdroj: GOOGLE

Kansas City Southern (KSU:NYSE) : Kansas City Southern je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje železničný systém, ktorý poskytuje zákazníkom služby nákladnej dopravy na komerčných a priemyselných trhoch v USA a Mexiku.

päťročný graf Canadian Pacific Railway, zdroj: GOOGLE

Canadian Pacific Railway Ltd. (CP:NYSE) : Canadian Pacific Railway je spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá ponúka služby železničnej dopravy vrátane intermodálnej prepravy a logistické služby. 15. septembra spoločnosť otvorila v Montreale nový hlavný závod na príjem, vykládku, prepravu a doručovanie rôznych komodít po železnici.

päťročný graf Greenbrier Companies, zdroj: GOOGLE

Greenbrier Companies Inc. (GBX:NYSE) : Spoločnosť Greenbrier Companies sa primárne zaoberá návrhom, výrobou a marketingom vybavenia železničných nákladných zariadení. Spoločnosť vyrába ako motorové vozidlá, tak aj námorné lode, poskytuje opravy a renovácie intermodálnych a konvenčných motorových vozidiel a poskytuje doplnkový leasing a služby. Vzhľadom na vplyv COVID-19 na Greenbrier, predstavenstvo oznámilo, že predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Bill Furman povedie spoločnosť do septembra 2022, avšak s nižšou kompenzáciou a bez výkonnostných bonusov založených na hotovosti.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár