Najlepšie akcie železníc na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Doprava

Tretia časť

Železničný priemysel je jednou z hlavných zložiek odvetvia dopravy a je úzko spätý s rastom ekonomiky. Železničné spoločnosti prevádzkujú rozsiahle siete, ktoré prepravujú poľnohospodárske výrobky, balené potraviny, komodity, elektroniku a ďalší tovar do spoločností a k spotrebiteľom. Medzi hlavné spoločnosti v tomto priemysle patria Union Pacific Corp. (UNP:NYSE), Norfolk Southern Corp. (NSC:NYSE) a CSX Corp. (CSX:NASDAQ).

Začnite písať alebo zadajte / pre výber bloku

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2020-11-11-o-21.10.40-1024x384.png
päťročný graf iShares Transportation Average ETF, zdroj: GOOGLE

iShares Transportation Average ETF (IYT) nesleduje priamo železničné akcie, ale predstavuje širší sektor dopravy a rozumnú aproximáciu výkonnosti tohto odvetvia. IYT za posledných 12 mesiacov nedosahoval lepšiu výkonnosť ako širší trh s celkovým výnosom 7,8% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 15,7%.

Tu sú 3 najlepšie železničné akcie s najvyššou dynamikou.

Železničné akcie s najvyššou dynamikou

Ide o železničné akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Norfolk Southern Corp., zdroj: GOOGLE

Norfolk Southern Corp. (NSC:NYSE) : Norfolk Southern je spoločnosť poskytujúca služby železničnej dopravy. Poskytuje prepravné služby pre suroviny, medziprodukty a hotové výrobky. Zatiaľ čo obchodná činnosť spoločnosti Norfolk Southern je zameraná na východ, juhovýchod a stredozápad, ponúka tiež služby zákazníkom na celom svete, vrátane prístavov v Atlantiku a na pobreží Mexického zálivu, prostredníctvom prepojenia s ostatnými železničnými dopravcami prostredníctvom dohôd o výmene.

päťročný graf Kansas City Southern, zdroj: GOOGLE

Kansas City Southern (KSU:NYSE) : Kansas City Southern je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje železničný systém, ktorý poskytuje zákazníkom služby nákladnej dopravy na komerčných a priemyselných trhoch v USA a Mexiku.

päťročný graf Canadian Pacific Railway, zdroj: GOOGLE

Canadian Pacific Railway Ltd. (CP:NYSE) : Canadian Pacific Railway je spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá ponúka služby železničnej dopravy vrátane intermodálnej prepravy a logistické služby. 15. septembra spoločnosť otvorila v Montreale nový hlavný závod na príjem, vykládku, prepravu a doručovanie rôznych komodít po železnici.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár