Najlepšie akcie zlata na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Zlato sa už dlho považuje za bezpečné útočisko v čase trhových nepokojov. Mnoho investorov sa vystavilo odvetviu zlata nákupom akcií spoločností zaoberajúcich sa prieskumom a ťažbou drahých kovov. Medzi najväčšie mená v odvetví zlata patria ťažobné spoločnosti ako Wheaton Precious Metals Corp. (WPM), Franco Nevada Corp. (FNV) a Royal Gold Inc. (RGLD). Akcie zlata, zastúpené výberom sektoru VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX), nedosahovali výkonnosť na širšom trhu a vykázali negatívny celkový výnos 14,8% v porovnaní s poklesom S&P 500 o 0,9% za posledných 12 mesiacov. Cena zlata bola v poslednej dobe veľmi nestabilná z dôvodu krízy COVID-19. Akcie ťažby zlata boli podobne volatilné, preto buďte veľmi opatrní pri investovaní práve teraz.

Tu sú tri najlepšie akcie zlata s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné akcie zlata

Jedná sa o akcie zlata s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Kinross Gold Corp (KGC:NYSE): Kinross Gold je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou zlata, ktorá sa zaoberá prieskumom, vývojom a výrobou zlata v Kanade, USA, Rusku, Brazílii, Ekvádore, Čile, Ghane a Mauritánii. Aktuálny graf TU.

Barrick Gold Corp (GOLD:NYSE): Barrick Gold je kanadská ťažobná spoločnosť zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a predajom zlata a medi. Spoločnosť má prevádzkové bane a vývojové projekty v USA, Kanade, Južnej Amerike, Austrálii a Afrike. Aktuálny graf TU.

K92 Mining Inc (KNT:CVE): K92 Mining je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou nerastných surovín so zameraním na zlatú baňu Kainantu v Papue-Novej Guinei. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie zlata

Sú to akcie zlata s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Newmont Corp (NEM:NYSE): Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo. Spoločnosť Newmont vykázala v roku 2019 ročný nárast čistého príjmu o 658,9% pri ročnom raste o 34,3%. Aktuálny graf TU.

Torex Gold Resources Inc (TXG:TSE): Torex Gold Resources je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou zlata, ktorá sa zaoberá prieskumom a vývojom vlastností zlata. Spoločnosť prevádzkuje Morelos v južnom Mexiku. Spoločnosť Torex Gold Resources zaznamenala v roku 2019 ročný rast zriedeného EPS o 207,4% na ročnom raste výnosov o 44,7%. Aktuálny graf TU.

Pretium Resources Inc (PVG:TSE): Pretium Resources je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa výskumom a vývojom drahých kovov zameraná predovšetkým na ložiská zlata v Kanade. Aktuálny graf TU.

Akcie zlata s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zlata, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

DRDGoId Ltd (DRD:JSE): DRDGold je spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou zlata v Južnej Afrike. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje podzemné bane a operácie povrchovej úpravy v Južnej Afrike. Spoločnosť DRDGold vykázala medziročný rast výnosov o 68,6% za šesťmesačné obdobie, ktoré sa skončilo 31. decembra 2019. Aktuálny graf TU.

Continental Gold Inc (CNL:TSX): Continental Gold je prieskumná a vývojová spoločnosť so sídlom v Kanade zameraná na ťažbu zlata. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár