Najlepšie akcie zlata na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Zlato sa už dlho považuje za bezpečné útočisko v čase trhových nepokojov. Mnoho investorov sa postavilo k odvetviu zlata nákupom akcií spoločností zaoberajúcich sa prieskumom a ťažbou drahých kovov. Medzi najväčšie mená v odvetví zlata patria ťažobné spoločnosti ako Newcrest Mining Ltd. (NCM), Wheaton Precious Metals Corp. (WPM) a Franco Nevada Corp. (FNV). Vybrané akcie zlata, zoskupené v VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX), výrazne prekonali širší trh a investorom priniesli celkový výnos 32,6% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 15,5% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie akcie zlata s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné akcie zlata

Jedná sa o akcie zlata s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Gran Colombia Gold Corp (GCM:TSE): Gran Colombia Gold je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa výskumom a vývojom zlata a striebra so sídlom v Kolumbii. Spoločnosť oznámila, že dokončila spinoff svojich akcií Marmato Mining Assets prostredníctvom spätného prevzatia spolu s Bluenose Gold Corp. (BN.H). Aktuálny graf TU.

Barrick Gold Corp (GOLD:NYSE): Barrick Gold je ťažobná spoločnosť zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a predajom zlata a medi. Spoločnosť má prevádzkové bane a vývojové projekty v USA, Kanade, Južnej Amerike, Austrálii a Afrike. Barrick Gold na konci novembra 2019 oznámila, že odpredala svoj 50%-ný podiel v Kalgoorlie Consolidated Gold Mines so sídlom v západnej Austrálii za celkovú hotovostnú protihodnotu 750 miliónov dolárov. Aktuálny graf TU.

Kinross Gold Corp .: Kinross Gold je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou zlata, ktorá sa zaoberá prieskumom, vývojom a výrobou zlata v Kanade, USA, Rusku, Brazílii, Ekvádore, Čile, Ghane a Mauritánii. Spoločnosť minulý mesiac oznámila, že dokončila akvizíciu kvalitného rozvojového projektu Chulbatkan v Rusku od spoločnosti N-Mining Ltd. za celkovú pevnú protihodnotu 283 miliónov dolárov. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie zlata

Sú to akcie zlata s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Newmont Corp (NEM:NYSE): Newmont získava a skúma minerálne vlastnosti. Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo. Aktuálny graf TU.

Torex Gold Resources Inc (TXG:TSE): Torex Gold Resources je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou zlata, ktorá sa zaoberá prieskumom a vývojom vlastností zlata. Aktuálny graf TU.

Semafo Inc (SMF:TSE): Semafo je zlatý baník so sídlom v Kanade, ktorý prevádzkuje dve zlaté bane v západoafrickej krajine Burkina Faso. Aktuálny graf TU.

Akcie zlata s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zlata, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Aura Minerals Inc (ORA:TSE): Aura Minerals je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou nerastných surovín, ktorá pôsobí v Amerike. Spoločnosť sa zameriava na výrobu zlata, medi, striebra a železnej rudy. Spoločnosť Aura Minerals začiatkom tohto mesiaca oznámila, že uzavrela dohodu o kúpe spoločnosti Z79 Gold (USA) Corp. – dcérskej spoločnosti Para Resources Inc. Z79 má majetkový podiel v banskej zóne Gold Road v Arizone. Aktuálny graf TU.

Liberty Gold Corp (LGD:TSE): Liberty Gold je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou, ktorá sa zaoberá aj prieskumom a výrobou zlata, medi, striebra a iných kovov. Aktuálny graf TU.

K92 Mining Inc (KNT:CVE): K92 Mining je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou nerastných surovín so zameraním na baňu Kainantu v Papue-Novej Guinei. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár