Najlepšie akcie zlata na november 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Druhá časť

Zlato sa dlho považovalo za bezpečný prístav v časoch turbulencií na trhu. Mnoho investorov sa dostalo do kontaktu s drahými kovmi nákupom akcií spoločností zaoberajúcich sa prieskumom a ťažbou. Medzi významných hráčov v tomto priemysle patria ťažobné spoločnosti Franco Nevada Corp. (FNV:NYSE), Newmont Corp. (NEM:NYSE) a Newcrest Mining Ltd. (NCM:ASX).

päťročný graf VanEck Vectors Gold Miners ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie zlata, ktoré sú reprezentoané v VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX), dramaticky prekonali širší trh. Index GDX poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 38,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 15,9%.

Tu sú 3 akcie zlata s najrýchlejším rastom.

Akcie zlata s najrýchlejším rastom

Jedná sa o akcie zlata s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Sandstorm Gold, zdroj. GOOGLE

Sandstorm Gold Ltd. (SAND:NYSE) : Sandstorm je kanadská spoločnosť zameraná na kovy, ktorá vlastní práva na nákup zlata a iných kovov od ťažobných spoločností alebo od projektov, ktoré sú v pokročilom štádiu vývoja.

päťročný graf Agnico Eagle Mines, zdroj: GOOGLE

Agnico Eagle Mines Ltd. (AEM:NYSE) : Agnico Eagle je kanadská spoločnosť pre prieskum a ťažbu zlata. Spoločnosť má operuje a má prieskumné aktivity v celej Kanade, Európe, Latinskej Amerike a USA. Spoločnosť Agnico Eagle koncom septembra oznámila, že vytvorila spoločný podnik 50 na 50 s Newmontom, aby preskúmala projekt Anza a hľadala ďalšie perspektívne ciele pre ťažbu zlata v Kolumbii. Projekt Anza má rozlohu asi 200 štvorcových kilometrov a nachádza sa v kolumbijskom pásme Mid-Cauca západne od Medellinu.

päťročný graf Eldorado Gold Corp., zdroj: GOOGLE

Eldorado Gold Corp. (EGO:NYSE) : Eldorado je kanadská spoločnosť na ťažbu zlata. Spoločnosť má pobočky po celom svete vrátane Brazílie, Číny, Turecka a Grécka. Spoločnosť Eldorado Gold oznámila na konci júla svoje štvrťročné finančné výsledky za 2. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Čistý zisk vzrástol o 273,8% pri raste výnosov o 47,3% v porovnaní so štvrťrokom pred rokom. Zisk bol v raste podporený v dôsledku nižších nákladov v porovnaní s 2. štvrťrokom 2019.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár