Najlepšie akcie zlata na november 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Tretia časť

Zlato sa dlho považovalo za bezpečný prístav v časoch turbulencií na trhu. Mnoho investorov sa dostalo do kontaktu s drahými kovmi nákupom akcií spoločností zaoberajúcich sa prieskumom a ťažbou. Medzi významných hráčov v tomto priemysle patria ťažobné spoločnosti Franco Nevada Corp. (FNV:NYSE), Newmont Corp. (NEM:NYSE) a Newcrest Mining Ltd. (NCM:ASX).

päťročný graf VanEck Vectors Gold Miners ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie zlata, ktoré sú reprezentoané v VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX), dramaticky prekonali širší trh. Index GDX poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 38,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 15,9%.

Tu sú 3 akcie zlata s najvyššou dynamikou.

Akcie zlata s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie zlata, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Tudor Gold Corp., zdroj: GOOGLE

Tudor Gold Corp. (TUD:CVE) : Tudor je kanadská ťažobná spoločnosť zameraná na prieskum a vývoj drahých kovov. Spoločnosť sa zameriava na ťažobu v oblasti Britskej Kolumbie známej ako Zlatý trojuholník.

päťročný graf Jaguar Mining, zdroj: GOOGLE

Jaguar Mining Inc. (JAGGF:OTCMKTS) : Jaguar je kanadská ťažobná spoločnosť, ktorá skúma, vyvíja a prevádzkuje bane na zlato v Brazílii. Spoločnosť nedávno oznámila predbežné výsledky produkcie zlata za 3. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Produkcia zlata vzrástla o 25% v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom. Spoločnosť Jaguar uviedla, že výsledky boli dosiahnuté, keď sa spoločnosť počas tohto štvrťroku naučila zvládať nárast počtu prípadov COVID-19 vo svojich prevádzkach. Finančné výsledky spoločnosti Jaguar za tretí kvartál budú zverejnené 10. novembra 2020.

ročný graf Pure Gold Mining, zdroj: GOOGLE

Pure Gold Mining Inc. (PGM:CVE) : Pure Gold Mining je kanadská ťažobná spoločnosť zameraná na prieskum a vývoj vlastností zlata v Kanade.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár