Najlepšie akcie zlata na november 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Prvá časť

Zlato sa dlho považovalo za bezpečný prístav v časoch turbulencií na trhu. Mnoho investorov sa dostalo do kontaktu s drahými kovmi nákupom akcií spoločností zaoberajúcich sa prieskumom a ťažbou. Medzi významných hráčov v tomto priemysle patria ťažobné spoločnosti Franco Nevada Corp. (FNV:NYSE), Newmont Corp. (NEM:NYSE) a Newcrest Mining Ltd. (NCM:ASX).

päťročný graf VanEck Vectors Gold Miners ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie zlata, ktoré sú reprezentoané v VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX), dramaticky prekonali širší trh. Index GDX poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 38,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 15,9%.

Tu sú 3 akcie zlata s najlepšou hodnotou.

Akcie zlata s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Sibanye Stillwater, zdroj: GOOGLE

Sibanye Stillwater Ltd. (SBSW:NYSE) : Sibanye Stillwater je juhoafrická ťažobná spoločnosť, ktorá vyvíja a ťaží. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v Južnej Afrike a USA. Sibanye Stillwater začiatkom októbra oznámila povýšenie výkonného viceprezidenta Richarda Stewarta na pozíciu prevádzkového riaditeľa (COO) s účinnosťou od 1. decembra 2020.

päťročný graf Jaguar Mining, zdroj: GOOGLE

Jaguar Mining Inc. (JAGGF:OTCMKTS) : Jaguar je kanadská ťažobná spoločnosť, ktorá skúma, vyvíja a prevádzkuje bane na zlato v Brazílii. Spoločnosť nedávno oznámila predbežné výsledky produkcie zlata za 3. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Produkcia zlata vzrástla o 25% v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom. Spoločnosť Jaguar uviedla, že výsledky boli dosiahnuté, keď sa spoločnosť počas tohto štvrťroku naučila zvládať nárast počtu prípadov COVID-19 vo svojich prevádzkach. Finančné výsledky spoločnosti Jaguar za tretí kvartál budú zverejnené 10. novembra 2020.

päťročný graf Barrick Gold, zdroj: GOOGLE

Barrick Gold Corp. (GOLD:NYSE) : Barrick Gold je kanadská ťažobná spoločnosť, ktorá sa zaoberá hlavne výrobou a predajom zlata a medi. Spoločnosť prevádzkuje bane a rozvíja rôzne projekty v USA, Kanade, Južnej Amerike, Austrálii a Afrike.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár