Najlepšie akcie zlata za september 2020

Akcie Americké akcie Základné materiály

Zlato sa dlho považovalo za bezpečný prístav v časoch turbulencií na trhu. Mnoho investorov sa dostalo do kontaktu s drahými kovmi nákupom akcií spoločností zaoberajúcich sa prieskumom a ťažbou. Medzi významných hráčov v tomto priemysle patria ťažobné spoločnosti Franco Nevada Corp. (FNV), Wheaton Precious Metals Corp. (WPM) a Kirkland Lake Gold Ltd. (KL).

Akcie zlata, ktoré sú zastúpené v VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX), dramaticky prekonali širší trh, pretože ceny zlata rástli. Akcie zlata poskytli investorom celkový výnos 40,2% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 23,9% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 26. augustu.

Tu sú 3 najlepšie akcie zlata s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie zlata s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie zlata s najnižším 12-mesačným pomerom koncových cien k výnosom (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

Jaguar Mining Inc. (JAG:TSE) : Jaguar je kanadská ťažobná spoločnosť, ktorá skúma a vyvíja vlastnosti zlatých minerálov v Brazílii. Spoločnosť vykázala v 2. štvrťroku 2020 (ktorý sa skončil 30. júna 2020) rast tržieb o 77,8%. Jaguar vykázala v druhom štvrťroku čistý príjem 19,2 milióna dolárov, čo je dramatický nárast oproti strate 2,1 milióna dolárov v rovnakom štvrťroku pred rokom.

Alacer Gold Corp. (ASR:TO) : Alacer Gold je producent zlata zaoberajúci sa ťažbou, vývojom a prieskumom ložísk nerastných surovín v Turecku. Spoločnosť v polovici júla oznámila, že jej navrhované zlúčenie spoločností a ekvivalenty na trhu so SSR Mining Inc. (SSRM.TO) bolo schválené Najvyšším súdom v Yukonu na území Kanady.

Barrick Gold Corp.(GOLD:NYSE) : Barrick Gold je kanadská ťažobná spoločnosť, ktorá sa zaoberá hlavne výrobou a predajom zlata a medi. Spoločnosť prevádzkuje bane a rozvojové projekty v USA, Kanade, Južnej Amerike, Austrálii a Afrike.

Najrýchlejšie rastúce akcie zlata

Jedná sa o akcie zlata s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Sandstorm Gold Ltd. (SAND:NYSE) : Sandstorm je kanadská spoločnosť zameraná na kovy, ktorá vlastní práva na nákup zlata a iných kovov od ťažobných spoločností alebo od projektov pokročilého štádia vývoja. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 193,2% aj napriek poklesu výnosov o 12,9% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Čistý príjem zaznamenal podporu z výnosov z precenenia investícií spoločnosti a tiež z nižších nákladov na predaj. Spoločnosť Sandstorm stiahla svoje výrobné výhľady na rok 2020 kvôli neistému výhľadu prameniacemu z pandémie COVID-19.

Agnico Eagle Mines Ltd. (AEM:NYSE) : Agnico Eagle je kanadská spoločnosť zameraná na prieskum a ťažbu zlata. Spoločnosť má prevádzkové a prieskumné aktivity v celej Kanade, Európe, Latinskej Amerike a USA.

Eldorado Gold Corp. (EGO:NYSE) : Eldorado je kanadská spoločnosť na ťažbu zlata. Spoločnosť má pobočky po celom svete, vrátane Brazílie, Číny, Turecka a Grécka. Spoločnosť Eldorado oznámila v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, čistý zisk z rastu tržieb o 273,8% na úrovni 47,3%.

Akcie zlata s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie zlata, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Tudor Gold Corp. (TUD.V:TSXV) : Tudor je kanadská ťažobná spoločnosť zameraná na prieskum a vývoj drahých kovov. Spoločnosť sa zameriava na ťažobné operácie v oblasti Britskej Kolumbie známej ako Golden Triangle (Zlatý trojuholník).

Mako Mining Corp. (MKO.V:TSXV) : Mako je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou zlata a prírodných zdrojov. Činnosť spoločnosti je zameraná na prieskum zlata v Nikarague.

Rupert Resources Ltd. (RUP.V:TSXV) : Rupert je kanadská spoločnosť na ťažbu zlata zameraná na prieskum a výrobu drahých a základných kovov. Spoločnosť vykázala za 1. štvrťrok svojho fiškálneho roku 2020, ktorý skončil 31. mája 2020,  čistú stratu vo výške 1,1 mil. kanadských dolárov. Čo bolo o niečo lepšie ako čistá strata vo výške 1,3 mil. kanadských dolárov vykázaná za rovnaké trojmesačné obdobie pred rokom.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár