Najlepšie alternatívne energetické akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel

Sektor alternatívnej energie pozostáva zo spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou a distribúciou obnoviteľnej a čistej energie, ako aj súvisiacich výrobkov a služieb. Príklady alternatívnych zdrojov energie zahŕňajú slnečné, veterné, hydroelektrické a geotermálne energie. Rastúci zoznam mien v tomto odvetví zahŕňajú spoločnosti, ako je spoločnosť Siemens Gamesa Renewable Energy S.A. so sídlom v Španielsku, spoločnosť Meridian Energy Limited so sídlom na Novom Zélande a spoločnosť First Solar Inc. (FSLR). Odvetvie alternatívnej energie merané podľa iShares Global Clean Energy ETF (ICLN) prekonalo širší trh za posledných 12 mesiacov s celkovým výnosom -9,8% v porovnaní s -13,7% pre S&P 500.

V druhom štvrťroku sa pozrieme na tri najlepšie akcie energie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné alternatívne energetické akcie

Jedná sa o alternatívne energetické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Renewable Energy Group Inc (REGI:NASDAQ): Renewable Energy Group vyvíja a distribuuje biopalivá, obnoviteľné chemikálie a súvisiace produkty. Spoločnosť spolupracuje s firmami v USA. V roku 2019 spoločnosť Renewable Energy Group predala viac ako 700 miliónov galónov paliva, čo predstavuje medziročný nárast o 7,9%. Aktuálny graf TU.

Canadian Solar Inc (CSIQ:NASDAQ): Canadian Solar je spoločnosť so sídlom v Kanade zameraná na solárnu energiu, ktorá navrhuje, vyrába a predáva produkty solárnych modulov, ktoré prevádzajú slnečné svetlo na elektrickú energiu. Aktuálny graf TU.

JinkoSolar Holding Co. Ltd (JKS:NYSE): JinkoSolar je spoločnosť so sídlom v Číne, ktorá vyrába solárne produkty vrátane kremíkových doštičiek, solárnych článkov a solárnych modulov. Spoločnosť tiež ponúka služby integrácie solárnych systémov. Začiatkom tohto roka spoločnosť JinkoSolar informovala, že celkové dodávky solárnych modulov za rok 2019 predstavovali 14,3 GW, čo predstavuje medziročný nárast o 25,6%. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie alternatívnej energie

Jedná sa o alternatívne energetické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ako môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Enphase Energy Inc (ENPH:NASDAQ): Enphase Energy poskytuje riešenia pre správu energie. Spoločnosť sa zaoberá návrhom, vývojom, výrobou a predajom mikroinvertorových systémov pre solárny fotovoltaický priemysel. Spoločnosť nedávno oznámila, že jej produkty na inštaláciu solárnych skladov boli odoslané do 18 000 domácností po celom svete. Aktuálny graf TU.

Hannon Armstrong Sustainable Infrastructure Capital (HASI:NYSE): Hannon Armstrong Sustainable Infrastructure je poskytovateľom dlhového a akciového financovania pre spoločnosti vyrábajúce energiu z obnoviteľných zdrojov so zameraním na riešenie zmeny klímy. V marci oznámila spoločnosť Hannon Armstrong investíciu 115 miliónov dolárov do projektu trvalo udržateľných energetických služieb na univerzite v Iowe. Aktuálny graf TU.

Alternatívne energetické akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú alternatívne energetické akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Ballard Power Systems Inc (BLDP:NASDAQ): Ballard Power Systems je energetická spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá navrhuje, vyvíja, vyrába, predáva a opravuje vodíkové palivové články pre rôzne aplikácie. Spoločnosť oznámila celkový príjem za štvrtý kvartál 2019 vo výške 41,9 miliónov dolárov – medziročný nárast o 47%. Aktuálny graf TU.

SolarEdge Technologies Inc (SEDG:NASDAQ): SolarEdge Technologies je izraelská spoločnosť zaoberajúca sa solárnou energiou, ktorá poskytuje riešenia na optimalizáciu solárnej energie a fotovoltaické monitorovanie. Spoločnosť poskytuje optimalizátory, invertory, monitorovacie zariadenia, nástroje a príslušenstvo za účelom získavania, konverzie a účinnosti energie. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár