Najlepšie alternatívne energetické akcie pre prvý kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika

Sektor alternatívnej energie pozostáva zo spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou a distribúciou obnoviteľnej a čistej energie, ako aj súvisiacich výrobkov a služieb. Medzi príklady alternatívnych zdrojov energie patrí slnečná, veterná, vodná a geotermálna energia. Medzi zaujímavé v tomto odvetví patria spoločnosti ako Siemens Gamesa Renewable Energy S.A. so sídlom v Španielsku, Meridian Energy Limited so sídlom na Novom Zélande a First Solar Inc. (FSLR). Odvetvie alternatívnej energie, merané pomocou iShares Global Clean Energy ETF (ICLN), prekonalo za posledných 12 mesiacov širší trh a v porovnaní so ziskom S&P 500 (26,6%).

Pozrime sa na 3 najlepšie energetické akcie za prvý štvrťrok s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné alternatívne energetické akcie

Jedná sa o alternatívne energetické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E). Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Canadian Solar Inc, zdroj: GOOGLE

Canadian Solar Inc (CSIQ:NASDAQ): Canadian Solar je spoločnosť so sídlom v Kanade zameraná na solárnu energiu, ktorá navrhuje, vyrába a predáva produkty solárnych modulov, ktoré prevádzajú slnečné svetlo na elektrickú energiu.

ročný graf Orsted, zdroj: GOOGLE

Orsted A/S (ORSTED:CPH): Orsted je dánska energetická spoločnosť zaoberajúca sa vývojom, výstavbou a prevádzkou veterných elektrární na mori a tiež vyrába elektrinu a teplo z tepelných elektrární. Spoločnosť oznámila v polovici novembra, že je pripravená zahájiť výstavbu prvého projektu skladovania solárnej energie a batérií v mierke v Andrews Country v Texase. Po dokončení energetického centra Permian Energy 460 megawatt sa Orsted stane prvou energetickou spoločnosťou na americkom trhu, ktorá prevádzkuje celé spektrum pobrežných a zahraničných veterných, solárnych fotovoltaických a skladovacích riešení.

ročný graf JinkoSolar Holding, zdroj: GOOGLE

JinkoSolar Holding Co. Ltd (JKS:NYSE): JinkoSolar je spoločnosť so sídlom v Číne, ktorá vyrába solárne produkty vrátane kremíkových doštičiek, solárnych článkov a solárnych modulov. Spoločnosť tiež ponúka služby integrácie solárnych systémov. Spoločnosť JinkoSolar v utorok oznámila, že bude spolupracovať so Šanghajským inštitútom pre vesmírne zdroje energie (SISP) na spoločnom vývoji vysokoúčinnej solárnej technológie pre vesmírne aj pozemské aplikácie.

Najrýchlejšie rastúce alternatívne energetické akcie

Jedná sa o alternatívne energetické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf TransAlta Renewables Inc, zdroj: GOOGLE

TransAlta Renewables Inc (RNW:TSE): TransAlta Renewables je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa obnoviteľnými zdrojmi energie, ktorá sa zaoberá vývojom, vlastníctvom a prevádzkou zariadení na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov vrátane veterných a vodných elektrární.

ročný graf Vestas Wind Systems, zdroj: GOOGLE

Vestas Wind Systems A/S (VWS:CPH): Vestas Wind Systems je spoločnosť so sídlom v Dánsku, ktorá sa zaoberá vývojom, výrobou, predajom a údržbou veterných elektrární.

ročný graf Ormat Technologies Inc, zdroj: GOOGLE

Ormat Technologies Inc (ORA:NYSE): Ormat Technologies sa zaoberá vývojom a prevádzkou projektov obnoviteľnej energie. Spoločnosť poskytuje riešenia v oblasti geotermálnej, regenerovanej energie, správy energie a skladovania. Spoločnosť zaznamenala medziročný rast EPS o 42,9% a medziročný rast výnosov o 2,4% za tretí kvartál 2019.

Alternatívne energetické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o alternatívne energetické akcie, ktoré zaznamenali najvyššiu zmenu ceny za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Enphase Energy Inc, zdroj: GOOGLE

Enphase Energy Inc (ENPH:NASDAQ): Enphase Energy poskytuje riešenia pre správu energie. Spoločnosť sa zaoberá návrhom, vývojom, výrobou a predajom mikroinvertorových systémov pre solárny fotovoltaický priemysel. Spoločnosť zaznamenala v treťom kvartáli 2019 medziročný rast výnosov o 130,8% a zisk 0,23 dolárov na akciu v porovnaní s EPS vo výške 0,03 USD za rovnaké obdobie minulého roka. 

ročný graf SolarEdge Technologies Inc, zdroj: GOOGLE

SolarEdge Technologies Inc (SEDG:NASDAQ) .: SolarEdge Technologies je izraelská spoločnosť zaoberajúca sa solárnou energiou, ktorá poskytuje riešenia na optimalizáciu solárnej energie a fotovoltaické monitorovanie. Spoločnosť poskytuje optimalizátory, invertory, monitorovacie zariadenia, nástroje a príslušenstvo za účelom získavania, konverzie a účinnosti energie.

ročný graf Ballard Power Systems Inc, zdroj: GOOGLE

Ballard Power Systems Inc (BLDP:NASDAQ): Ballard Power Systems je energetická spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá navrhuje, vyvíja, vyrába, predáva a opravuje vodíkové palivové články pre rôzne aplikácie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár