Najlepšie biotechnologické akcie pre druhý kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Biotechnologický priemysel zahŕňa spoločnosti, ktoré vyvíjajú lieky a diagnostické zlúčeniny na liečenie chorôb a chorobných stavov. Tieto výrobky musia prejsť prísnym, nákladným a časovo náročným testovacím procesom predtým, ako získajú povolenie od americkej FDA (Food and Drug Administration). To znamená, že investori môžu čakať roky, kým zistia, či sa vyvíjaný liek skutočne vyplatí. Do tejto skupiny patria malé začínajúce spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na jednotlivé lieky, ako aj veľké, dobre zavedené spoločnosti, ktoré každý rok vytvárajú desiatky potenciálnych nových liekov. Medzi najväčšie biotechnologické spoločnosti na svete patria Amgen Inc. (AMGN), Gilead Sciences Inc. (GILD) a Vertex Pharmaceuticals Inc. (VRTX). V koncovom 12-mesačnom období dosiahol sektor biotechnológie zhruba rovnaké výsledky ako S&P 500, pričom celkový výnos iShares Nasdaq Biotechnology ETF (IBB) dosiahol -12,2% v porovnaní s -12,1% v prípade referenčného indexu.

Ďalej sa pozrieme na tri najlepšie akcie v biotechnologickom sektore za druhý štvrťrok 2020, pokiaľ ide o najlepšiu hodnotu, najrýchlejší rast výnosov a najvyššiu dynamiku.

Biotechnologické akcie s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie biotechnológií s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Ligand Pharmaceuticals Inc.(LGND:NASDAQ) : Ligand Pharmaceuticals získava a licencuje technológie a dodávacie systémy, ktoré pomáhajú iným farmaceutickým spoločnostiam vyvíjať lieky. Vo februári spoločnosť Ligand zvýšila finančné poradenstvo do roku 2020 založené na vyššom predaji technológie spoločnosti Captisol. Captisol sa môže používať s antivírusovým liekom remdesivir, ktorý sa považuje za potenciálneho kandidáta na liečbu COVID-19.

Vanda Pharmaceuticals Inc.(VNDA:NASDAQ) : Vanda Pharmaceuticals vyvíja a predáva sériu liečebných postupov v klinickom štádiu zameraných na poruchy centrálneho nervového systému.

Arena Pharmaceuticals Inc.(ARNA:NASDAQ) : Spoločnosť Arena Pharmaceuticals, ktorá slúži klientom v USA a Švajčiarsku, je zodpovedná za skríningové schopnosti založené na receptoroch, ktoré sa používajú vo viacerých biotechnologických aplikáciách. Spoločnosť oznámila vo februári, že do roku 2021 očakáva, že dodá až 8 hlavných súborov informácií, čo predstavuje významný úspech vo vývoji a testovaní nových liekov na liečbu.

Biotechnologické akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Tu sú biotechnologické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Galapagos NV (GLPG:AMS): Spoločnosť Galapagos so sídlom v Belgicku vyvíja liečivá v klinickom štádiu pre choroby, ktoré zahŕňajú reumatoidnú artritídu, Crohnovu chorobu, ulceratívnu kolitídu a cystickú fibrózu.

Bio-Techne Corp.(TECH:NASDAQ) : Bio-Techne vyrába a predáva rôzne biotechnologické výrobky vrátane imunotestov, rastových faktorov, proteínov a ďalších. Bio-Techne vo svojej správe za druhý kvartál fiškálneho roka 2020 vykázala medziročný rast organického výnosu o 6%.

Neurocrine Biosciences Inc.(NBIX:NASDAQ) : Neurocrine Biosciences je biotechnologická spoločnosť zameraná na vývoj liečby úzkosti, depresie, Alzheimerovej choroby, roztrúsenej sklerózy a rôznych ďalších neurologických chorôb a porúch. V roku 2019 spoločnosť Neurocrine Biosciences vykázala tržby v hodnote 788,1 milióna dolárov, medziročný nárast o 74,7%.

Biotechnologické akcie s najvyššou dynamikou

Sú to biotechnologické akcie, ktoré mali najväčší pozitívny celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Kodiak Sciences Inc.(KOD:NASDAQ) : Kodiak Sciences vyvíja a komercializuje liečivá používané na liečbu chorôb sietnice. V minulom roku spoločnosť ukončila zásadné klinické štúdie svojho KSI-301, liekovej terapie určitých druhov makulárnej degenerácie.

Forty Seven Inc.(FTSV:NASDAQ) : Forty Seven je imuno-onkologická spoločnosť v klinickom štádiu, ktorá vyvíja nové terapie na liečenie rôznych typov rakoviny. V marci spoločnosť oznámila, že spoločnosť Gilead Sciences, Inc. (GILD) by ju kúpila za približne 4,9 miliardy dolárov v hotovosti, čo by sa malo uzavrieť v druhom štvrťroku 2020.

Trillium Therapeutics Inc.(TRIL:TSE) : Kanadská biotechnologická firma Trillium Therapeutics je imuno-onkologická spoločnosť v klinickom štádiu. Má predklinické programy a terapie zamerané na liečbu rakoviny.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár