Najlepšie blue chip akcie indexu DAX

Akcie Dividendy Európske akcie Technológie Verejné služby Zdravotníctvo

Ktoré tri nemeckej blue chips najviac prekonali index DAX ? Tu je náš zoznam top 3 najlepších blue chips pre nemecký akciový trh.

RWE (RWE:ETR) je jedným z najlepších hráčov medzi dodávateľmi energie, a to aj v porovnaní s eurozónou ako celkom. Nová štruktúra spoločnosti, ktorá bola vytvorená v minulom roku, prináša veľké príležitosti pre výrazné zvýšenie ziskovosti. Za posledných dvanásť mesiacov táto akcia vykázala nárast hodnoty o 23%, zatiaľ čo samotný DAX zaznamenal výrazný pokles.

päťročný graf RWE, zdroj: GOOGLE

Výkonnosť Deutsche Börse AG (DB1:ETR) je veľmi lacná v porovnaní s RWE. Pôsobivý nárast o 22% v porovnaní s celkovo negatívnou situáciou na trhu je založený na očakávaní, že silné výkyvy na trhu a výsledný vyšší predaj povedú pre burzového operátora k zodpovedajúcemu nárastu tržieb a ziskov.

päťročný graf Deutsche Börse, zdroj: GOOGLE

Merck KGaA (MRK:ETR) sa v máji 2020 umiestnila na treťom mieste medzi najlepšími blue chips indexu DAX. Farmaceutický gigant presvedčil solídnym nárastom predajov a ziskov v ťažkom prvom štvrťroku 2020. Spoločnosť pravdepodobne prejde krízou bez väčšej ujmy.

ročný graf Merck KGaA, zdroj: GOOGLE

zdroj: lynxbroker.cz

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár