Najlepšie blue chip akcie indexu Dow Jones

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie


Dow Jones Industrial Average je najznámejším akciovým indexom na svete a pre mnoho ľudí je symbolom akciového trhu vôbec. A to aj napriek tomu, že index obsahuje iba 30 akcií. Týchto 30 akcií však patrilo tradične medzi najväčšie titánov svetovej ekonomiky a jedná sa o blue chips na Wall Street. Nikto, kto si chce vybudovať zmysluplné diverzifikované portfólio, nemôže minúť túto vlajkovú loď americkej ekonomiky bez povšimnutia.

Apple (AAPL:NASDAQ) bola skeptikmi opakovane zavrhovaná, ale spoločnosť stále rastie. Spoločnosť dlhodobo profituje z „kultovej povahy“ svojich produktov, disponuje obrovským kapitálom a podporuje hodnotu svojich akcií nepretržitým programom spätného odkupu svojich akcií. Ani masívny prepad americkej ekonomiky neodradil investorov od nákupu akcií Apple, ktoré za posledných 12 mesiacov posilnili o ohromujúcich 71%, čo zo spoločnosti činí bezkonkurenčné jedničku amerických blue chips.

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE


Spoločnosť Microsoft (MSFT:NASDAQ) sa dokázala transformovať z rastovej spoločnosti v high-tech sektore na hodnotnú a stabilnú spoločnosť s rastúcimi tržbami aj ziskami, veľkým kapitálovým vankúšom a extrémne silnou pozíciou na trhu. Za posledných 12 mesiacov akcie spoločností posilnili o 46%.

päťročný graf Microsoft, zdroj GOOGLE

Hoci je spoločnosť Intel (INTC:NASDAQ), ako výrobca polovodičových čipov, veľmi náchylná na ekonomické cykly, dokázala si počas prvého štvrťroka 2020 udržať pevnú pôdu pod nohami. Ako nespochybniteľný líder vo svojom odvetví majú akcie dôveru investorov a za posledných 12 mesiacov posilnili o 42%.

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

zdroj: lynxbroker.cz

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár