Najlepšie cyklické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad prístroje, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore sa zameriavajú na základné každodenné položky – ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v cyklickom sektore reprezentované v Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF (XLY), dramaticky prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 29,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 18,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie cyklické spotrebiteľské akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce cyklické spotrebiteľské akcie

Toto sú cyklické spotrebiteľské akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Tapestry, zdroj: GOOGLE

Tapestry Inc. (TPR:NYSE) : Tapestry je spoločnosť vyrábajúca odevy a doplnky. Spoločnosť navrhuje a vyrába kabelky, obuv, šperky, šály, cestovné doplnky a súvisiace produkty prostredníctvom svojich značiek vrátane značiek Coach, Kate Spade New York a Stuart Weitzman. V prvom štvrťroku 2021, ktorý sa skončil 26. septembra, spoločnosť Tapestry zaznamenala viac ako 11-násobný nárast čistého príjmu na 231,7 milióna dolárov, aj napriek medziročnému poklesu čistého zisku o 13,7%. Čistý príjem bol priaznivo ovplyvnený daňovými výhodami súvisiacimi so zákonom o starostlivosti a o ich pomoci a hospodárskej bezpečnosti („CARES“) kvôli pandémii.

päťročný graf Etsy, zdroj: GOOGLE

Etsy Inc. (ETSY:NASDAQ) : Etsy je spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá ponúka ručne vyrobené a vintage produkty, ako aj umenie, spotrebný materiál, odevy, domáce potreby, papierový tovar a súvisiace produkty. Spoločnosť sa zameriava najmä zákazníkov v USA.

päťročný graf Ford Motors, zdroj: GOOGLE

Ford Motor Co. : Ford Motor je dizajnér a výrobca osobných a nákladných automobilov. Spoločnosť tiež poskytuje servis, financovanie, leasing a poistenie vozidiel.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár