Najlepšie cyklické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad prístroje, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore sa zameriavajú na základné každodenné položky – ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v cyklickom sektore reprezentované v Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF (XLY), dramaticky prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 29,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 18,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie cyklické spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou.

Cyklické spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Tesla, zdroj: GOOGLE

Tesla Inc. (TSLA:NASDAQ) : Tesla hlavne navrhuje, vyrába a predáva elektrické vozidlá a súčasti hnacích častí pre elektrické vozidlá. Spoločnosť Tesla predáva vozidlá priamo spotrebiteľom. Tesla za 3. štvrťrok vykázala medziročný nárast celkových výnosov o 39,1% a rekordný prevádzkový príjem o 809 miliónov dolárov. Silný výkon spoločnosti bol čiastočne riadený značným objemom predaja, zlepšením absorpcie fixných nákladov a neustálym znižovaním nákladov.

ročný graf Peloton, zdroj: GOOGLE

Peloton Interactive Inc. (PTON:NASDAQ) : Peloton Interactive predáva rotopedy pre použitie v interiéroch a ďalšie rekreačné služby a výrobky. Spoločnosť sa orientuje najmä na zákazníkov v USA.

päťročný graf Etsy, zdroj: GOOGLE

Etsy Inc.: Etsy je spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá ponúka ručne vyrobené a vintage produkty, ako aj umenie, spotrebný materiál, odevy, domáce potreby, papierový tovar a súvisiace produkty. Spoločnosť je orientovaná najmä na zákazníkov v USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár