Najlepšie cyklické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad prístroje, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore sa zameriavajú na základné každodenné položky – ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v cyklickom sektore reprezentované v Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF (XLY), dramaticky prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 29,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 18,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie cyklické spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou.

Cyklické spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Ardagh Group, zdroj: GOOGLE

Ardagh Group SA (ARD:NYSE) : Ardagh Group je luxemburský výrobca kontajnerov a obalových výrobkov. Spoločnosť Ardagh vyrába sklenené a kovové obaly na nápoje, zeleninu, oleje, korenie, krmivo pre domáce zvieratá a rôzne ďalšie spotrebné výrobky pre globálnych zákazníkov.

päťročný graf Qurate Retail, zdroj: GOOGLE

Qurate Retail Inc. (QRTEA:NASDAQ) : Qurate Retail je poskytovateľ služieb elektronického obchodu. Spoločnosť spolupracuje s televíznymi sieťami a webovými stránkami elektronického obchodu, sociálnymi médiami, mobilnými aplikáciami a podobnými predajnými miestami, aby mohla poskytovať video a digitálne obchodné služby po celom svete. Qurate prevádzkuje značky vrátane QVC, HSN, zulily a Frontgate. 20. novembra spoločnosť oznámila špeciálnu dividendu v hotovosti vo výške 1,50 dolárov na jednu akciu s bežnými akciami, ktorá sa má vyplatiť 7. decembra akcionárom z 30. novembra. Spoločnosť zároveň oznámila spustenie programu spätného výkupu akcií v hodnote 497 miliónov dolárov.

päťročný graf eBay, zdroj: GOOGLE

eBay Inc. (EBAY:NASDAQ): eBay je globálna spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá spája kupujúcich a predávajúcich z rôznych krajín po celom svete. Spoločnosť ponúka trhy pre online aukcie a inzeráty. Vo svojom treťom kvartáli fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 30. septembra, eBay vykázala medziročný nárast čistých výnosov o 25,1% a medziročné zlepšenie čistého príjmu o 38,9%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár