Najlepšie cyklické spotrebiteľské akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Služby Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebiteľských akcií (consumer discretionary sector) tvoria spoločnosti, ktoré predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, a nakupujú sa, ak majú spotrebitelia dostatočné príjmy. Medzi tieto produkty patria automobily, tovar dlhodobej spotreby, oblečenie a zábava. Spoločnosti, ktoré sem patria, sú závislé od príjmu spotrebiteľov, čo ich robí citlivými na obchodný cyklus. Zahŕňajú spoločnosti ako Nike Inc. (NKE), Ford Motor Co. (F) a Hilton Worldwide Holdings Inc. (HLT). Naproti tomu sektor spotrebiteľských výrobkov (consumer staples sector) zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú základné výrobky (potraviny či nápoje) a preto nie je až tak závislý od príjmov spotrebiteľov a teda je necyklický. Cyklické akcie reprezentované Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), mierne prekonali širší trh a investorom priniesli celkový výnos -15,2% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -13,5% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia s najlepšou hodnotou

Toto sú spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. (NCLH:NYSE): Norwegian Cruise Line Holdings ponúka svojim zákazníkom po celom svete celý rad výletných trás prostredníctvom flotily výletných lodí. 13. marca spoločnosť oznámila, že v dôsledku COVID-19 dobrovoľne pozastavila všetky odchody cez svoje tri značky výletných lodí až do 11. apríla.

MGM Resorts International (MGM:NYSE): MGM je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje kasína. Strediská spoločnosti ponúkajú herné, hotelové, konferenčné, stravovacie, zábavné, maloobchodné a ďalšie rekreačné vybavenie. V polovici marca v dôsledku pretrvávajúcich obáv týkajúcich sa COVID-19 spoločnosť MGM oznámila dočasné zatvorenie nehnuteľností v Detroite v Las Vegas a na niekoľkých ďalších miestach.

Macy’s Inc. (M:NYSE) : Macy’s je maloobchod v obchode, ktorý predáva širokú škálu tovaru vrátane odevov, doplnkov, kozmetiky, bytového textilu a iného spotrebného tovaru.

Najrýchlejšie rastúce spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia

Jedná sa o spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Harley-Davidson Inc. (HOG:NYSE): Harley-Davidson sa zaoberá výrobou a predajom zákazkových, krížových a turistických motocyklov. Okrem výroby motocyklov a súčastí a ponúkania súvisiacich služieb spoločnosť poskytuje aj finančné a poisťovacie programy obchodníkom Harley-Davidson a ich maloobchodným zákazníkom.

Hasbro Inc. (HAS:NASDAQ): Hasbro navrhuje, vyrába a predáva hračky, hry, interaktívny softvér, hádanky a výrobky pre kojencov. Medzi značky spoločnosti patria Monopoly, My Little Pony, Nerf, Play-Doh a Transformers. Vo februári Hasbro oznámila, že rozšírila obchodné vzťahy so spoločnosťou Walt Disney Co. (DIS) o výrobkoch týkajúcich sa franšízy Star Wars a Marvel.

Expedia Group Inc. (EXPE:NASDAQ): Expedia poskytuje online cestovné služby pre voľný čas a obchodných cestujúcich. Spoločnosť poskytuje celý rad cestovných nákupných a rezervačných služieb, vrátane prístupu k letovým poriadkom, cenám a dostupnosti v reálnom čase pre letecké spoločnosti, hotely a spoločnosti, ktoré poskytujú prenájom automobilov. V dôsledku neistoty týkajúcej sa vplyvu COVID-19 na globálne cestovanie spoločnosť Expedia v marci oznámila, že zruší svoje usmernenia do roku 2020.

Spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia s najvyššou dynamikou

Toto sú spotrebiteľské akcie podľa vlastného uváženia, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov. Všimnite si, že nie všetky akcie uvedené v tomto zozname vykázali kladné celkové výnosy, ale tieto spoločnosti dosiahli v tomto ohľade najlepšie výsledky na medveďom trhu.

Tiffany & Co.(TIF:NYSE): Tiffany & Co. je návrhárska spoločnosť a taktiež výrobca a distribútor špičkových šperkov. Spoločnosť ponúka produkty určené pre mužov aj ženy a pre zákazníkov po celom svete. V štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť Tiffany vykázala celosvetový čistý predaj 1,4 miliardy dolárov, čo je medziročný nárast o 3%.

Amazon.com Inc.(AMZN:NASDAQ): Online predajca Amazon.com ponúka celý rad produktov v mnohých oblastiach, ako aj platformu pre prepojenie kupujúcich a predávajúcich. Spoločnosť tiež ponúka streamingové médiá, cloud computing a rôzne ďalšie služby.

Ball Corp.(BLL:NYSE): Ball Corp. poskytuje kovové obaly a podobné výrobky rôznym klientom v potravinárskom, nápojovom a domácom priemysle. Spoločnosť tiež slúži vládnym a leteckým klientom. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Ball Corp oznámila, že ako prvý výrobca hliníkových plechoviek získala certifikáciu podľa štandardov iniciatívy Aluminium Stewardship Initiative, čo je kľúčový míľnik udržateľnosti.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár