Najlepšie cyklické spotrebiteľské akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Spoločnosti v tomto sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový hospodársky cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje nákupy. Naopak, spoločnosti v sektore necyklických spotrebných tovarov a služieb, sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Cyklické spotrebiteľské akcie, zastúpené v Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonali výkon širšieho trhu a poskytli investorom celkový výnos 20,8% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 cyklické spotrebiteľské akcie s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce cyklické spotrebiteľské akcie

Jedná sa o cyklické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) v poslednom štvrťroku. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Berry Global Group Inc., zdroj: GOOGLE

Berry Global Group Inc. (BERY:NYSE) : Berry Global Group vyrába plastové obaly. Medzi produkty spoločnosti patria viečka, tuby, uzávery, vrecia na odpadky, poháre, taniere, fľaše, misky a ďalšie. Berry Global navyše vyrába lepidlá, pásky a ďalšie obalové materiály. V 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 27. júna, čistý predaj medziročne vzrástol o 50%, zatiaľ čo prevádzkový EBITDA sa zvýšil o rekordných 67%.

päťročný graf Ford Motor, zdroj: GOOGLE

Ford Motor Co. (F:NYSE) : Ford Motor je dizajnér a výrobca osobných a nákladných automobilov. Spoločnosť tiež poskytuje servis, financovanie, leasing a poistenie vozidiel.

päťročný graf Etsy, zdroj: GOOGLE

Etsy Inc. (ETS:NASDAQ) : Spoločnosť sa zaoberá správou a riadením online trhoviska pre zákazníkov v USA. Spoločnosť Etsy bola počas pandémie COVID-19 podnietená veľkým posunom smerom k online nakupovaniu. Tieto faktory prispeli k vysokej výkonnosti spoločnosti v druhom kvartáli 2020, ktorá zahŕňala 136,7%-ný nárast výnosov a 429,1%-ný nárast čistého príjmu v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár