Najlepšie cyklické spotrebiteľské akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Spoločnosti v tomto sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový hospodársky cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje nákupy. Naopak, spoločnosti v sektore necyklických spotrebných tovarov a služieb, sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Cyklické spotrebiteľské akcie, zastúpené v Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonali výkon širšieho trhu a poskytli investorom celkový výnos 20,8% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 cyklické spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou.

Cyklické spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú cyklické akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Tesla Inc., zdroj: GOOGLE

Tesla Inc. (TSLA:NASDAQ) : Tesla navrhuje, vyrába a predáva elektrické vozidlá a súčasti hnacej sústavy elektrických vozidiel. Spoločnosť Tesla predáva vozidlá priamo spotrebiteľom a komponenty hnacej sústavy iným výrobcom automobilov.

päťročný graf Carvana Co., zdroj: GOOGLE

Carvana Co. (CVNA:NYSE) : Carvana prevádzkuje online platformu na nákup ojazdených automobilov. Spoločnosť ďalej ponúka testovacie jazdy, kontroly automobilov a financovanie vozidiel. Spoločnosť 22. septembra oznámila, že očakáva rekordný výkon v 3. štvrťroku 2020, vrátane rekordného štvrťročného výkonu v predaných jednotkách, celkových tržieb, marže EBITDA a celkového hrubého zisku na jednotku.

päťročný graf Wayfair Inc., zdroj GOOGLE

Wayfair Inc. (W:NYSE) : Wayfair je maloobchod s tovarom pre domácnosť, ktorý poskytuje nábytok do spální, obývacích izieb, kuchyne a jedální, domácich kancelárií, terás, kúpeľní a ďalších priestorov. V 2. štvrťroku 2020 spoločnosť vykázala čistý príjem podľa GAAP vo výške 273,9 milióna dolárov, pretože celkový čistý príjem medziročne stúpol o 83,7%. Generálny riaditeľ spoločnosti Wayfair, spoluzakladateľ a spolupredseda Niraj Shah uviedol, že spoločnosť zaznamenala rekordný počet nových aj opakujúcich sa zákazníkov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár