Najlepšie cyklické spotrebiteľské akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Spoločnosti v tomto sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad spotrebiče, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový hospodársky cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje nákupy. Naopak, spoločnosti v sektore necyklických spotrebných tovarov a služieb, sa zameriavajú na základné položky, ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Cyklické spotrebiteľské akcie, zastúpené v Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonali výkon širšieho trhu a poskytli investorom celkový výnos 20,8% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 cyklické spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou.

Cyklické spotrebiteľské akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o cyklické s najnižším 12-mesačným pomerom trhovej ceny k zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

päťročný graf Ardagh Group, zdroj: GOOGLE

Ardagh Group SA (ARD:NYSE) : Ardagh Group je luxemburský výrobca kontajnerov a obalových výrobkov. Spoločnosť Ardagh vyrába sklenené a kovové obaly na nápoje, zeleninu, oleje, korenie, krmivo pre domáce zvieratá a rôzne ďalšie spotrebné výrobky. Spoločnosť slúži zákazníkom z celého sveta.

päťročný graf MGM Resorts International, zdroj: GOOGLE

MGM Resorts International (MGM:NYSE) : MGM je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje kasínové letoviská. Strediská ponúkajú herné, hotelové, konferenčné, stravovacie, zábavné, maloobchodné a ďalšie rekreačné služby a zariadenia. Podnikanie MGM bolo negatívne ovplyvnené pandémiou COVID-19. 

päťročný graf eBay, zdroj: GOOGLE

eBay Inc. (EBAY:NASDAQ) : eBay je globálna spoločnosť zameraná na elektronický obchod, ktorá spája kupujúcich a predávajúcich z rôznych krajín po celom svete. Spoločnosť ponúka trhy pre online aukcie a inzeráty. eBay toto leto oznámila, že kupuje nórsku spoločnosť zaoberajúcou sa inzerciou online. Adevinta podniká v oblasti inzercie. Jej cena je zhruba 9,2 miliárd dolárov. Transakcia akvizície zahŕňa platbu od eBay vo výške 2,5 miliárd dolárov v hotovosti, ako aj zhruba 540 miliónov akcií spoločnosti Adevinta, čím sa spoločnosť eBay stáva najväčším akcionárom spoločnosti Adevinta so zhruba 44% všetkých nesplatených akcií.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár