Najlepšie dividendové ETF na rok 2022 4/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy

Začať investovať do dividendových akcií je možné uskutočniť napríklad pomocou výberu 15+ rôznych individuálnych dividendových akcií, aby sa dosiahla diferenciácia a zníženie rizika. Prípadne môžete začať s jedným alebo viacerými dividendovými ETF a dokonca s malými peniazmi. Otázkou je, aké je najlepšie dividendové ETF? Tu je aktualizácia od začiatku roka k dnešnému dňu.

Analýza 5 ETF

Ako východiskový bod pre najlepšie dividendové ETF na rok 2022 sme analyzovali nasledujúce dividendové ETF:

Ako prvý kontrolný bod sme sa pozreli na celkový výnos 5 dividendových ETF a porovnali sme ho s výkonnosťou indexu S&P 500 od začiatku roka 2021. Je dobré vidieť, že ETF môžu nasledovať index S&P 500. Žiadne z 5 dividendových ETF však nedokázalo poraziť index S&P 500. Najhoršiu podvýkonnosť má Vanguard Dividend Appreciation ETF s takmer 6%.

V priebehu 5 rokov však Vanguard Dividend Appreciation ETF vykresľuje iný obraz a je najvýkonnejším dividendovým ETF.

Pozrite sa, ako mohla počiatočná investícia vo výške 100 000 dolárov rásť za posledných 5 rokov.

Top 5 dividendových ETF na rok 2022

Našich 5 najlepších dividendových ETF na rok 2022 je:

  • VIG
  • DGRW
  • DGRO
  • NOBL
  • VYM

Na základe celkových výnosov za 1 a 5 rokov nie je na mieste dividenda s vysokým výnosom, takže Vanguard High Dividend Yield ETF (VYM) je číslo 5. Dividend Aristocrats (NOBL) je pravdepodobne najznámejším indexom pre globálne dividendových investorov a stabilný faktor v dividendovom portfóliu. Nízka percentuálna alokácia do technologického sektora je jedným z hlavných dôvodov, prečo má NOBL-ETF nedostatočnú výkonnosť a je na mieste 4.

Všetky tri najlepšie dividendové ETF majú silný výkon počas 1, 3 a 5 rokov. WisdomTree U.S. Dividend Growth ETF (DGRW) je najdrahší s ročným poplatkom 0,28 %.

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár