Najlepšie energetické akcie na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov po celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo plynu. Známe spoločnosti v tomto odvetví sú Devon Energy Corp. (DVN) a Concho Resources Inc. (CXO). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí spoločnosť HollyFrontier Corp. (HFC), ktorá rafinuje a spracúva ropné a plynové produkty na dodanie spotrebiteľom.

Začiatkom roku 2020 vojna o ceny ropy a pandémia COVID-19 priviedli ceny ropy k rekordným minimám a v apríli prudko potlačili akcie energií, zastúpené v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). Odvtedy sa index XLE odrazil, ale aj pri tomto oživení index výrazne podhodnotil širší trh a investorom poskytol celkový výnos -40,2% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 11,6% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 23. júlu.

Nižšie uvedené akcie energií majú najlepšiu hodnotu, ziskovosť a výkon.

Energetické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o energetické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ConocoPhillips (COP:NYSE): ConocoPhillips je globálna spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy a zaoberá sa aj spracovaním, rafináciou a marketingom ropy, zemného plynu a ropných produktov. Spoločnosť ConocoPhillips nedávno oznámila, že uzavrela dohodu o kúpe 140 000 čistých akrov s viac ako 1 miliardou barelov ropného ekvivalentu (BBOE) v zóne Montney v Kanade od spoločnosti Kelt Exploration Ltd. (KEL).

EOG Resources Inc. (EOG:NYSE): EOG sa zaoberá výskumom a vývojom ropy, zemného plynu a kvapalného zemného plynu. Americké operácie sa nachádzajú hlavne v Texase, Wyomingu, Severnej Dakote a Novom Mexiku. Má tiež podiely v Kanade, Číne a Trinidadskej a Tobagskej republike. Začiatkom mája spoločnosť zaznamenala nárast prevádzkových výnosov za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, o 16,2%. Čistý zisk sa však prepadol o 98,5%, čo bolo do značnej miery vyvolané výrazným zvýšením nákladov na zníženie hodnoty v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka. 

ONEOK Inc. (OKE:NYSE): ONEOK sa zameriava výlučne na ťažbu, spracovanie, skladovanie a prepravu zemného plynu v Spojených štátoch.

Najziskovejšie energetické akcie

Sú to energetické akcie s najvyšším medziročným nárastom zisku na akciu (EPS) alebo najmenším poklesom EPS za posledný štvrťrok. Schopnosť spoločnosti udržať ziskovosť v zložitom obchodnom prostredí môže byť znakom dobrého riadenia a / alebo silného obchodného modelu.

Chevron Corp. (CVX:NYSE): Chevron je globálna integrovaná energetická spoločnosť, ktorá sa zaoberá prieskumom, vývojom, výrobou, prepravou a rafináciou ropy a zemného plynu. Spoločnosť Chevron nedávno súhlasila so získaním spoločnosti Noble Energy Inc. (NBL) v rámci transakcie všetkých akcií v hodnote 5 miliárd dolárov.

Pioneer Natural Resources Co. (PXD:NYSE): Pioneer Natural Resources je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu zameraná predovšetkým na Permskú kotlinu v západnom Texase.

Cabot Oil & Gas Corp. (COG:NYSE): Cabot Oil & Gas vyvíja a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu v celej Severnej Amerike vrátane Texasu, Skalistých hôr a západných Spojených štátov. Na konci apríla spoločnosť vykázala pokles čistého príjmu o 79,5% a pokles prevádzkových výnosov o 39,8% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Cabot poznamenal, že spoločnosť zaznamenala neočakávanú stratu dopytu v dôsledku pandémie koronavírusu, očakáva sa však, že sa rovnováha medzi ponukou a dopytom zlepší koncom roka a do roku 2021.

Energetické akcie s najlepším výkonom

Toto sú akcie energií, ktoré mali najmenší pokles celkového výnosu za posledných 12 mesiacov od spoločností, na ktoré sme sa zamerali.

Hess Corp. (HESS:NYSE): Hess je globálna energetická spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom, vývojom, marketingom, rafináciou a prepravou produktov zemného plynu a ropy. Začiatkom mája spoločnosť zaznamenala čistú stratu 2,4 miliardy dolárov pri 14,4%-nom poklese tržieb za štvrťrok končiaci sa 31. marca 2020. Hess poznamenala, že v dôsledku výrazného poklesu cien ropy zaznamenala niekoľko poplatkov za zníženie hodnoty na svoje ropné a plynové vlastníctvo.

Williams Companies Inc. (WMB:NYSE): Williams Companies je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá prevádzkuje plynovody na zemný plyn v celej Severnej Amerike.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár