Najlepšie energetické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Tretia časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Medzi populárne akcie v energetickom sektore patria spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Concho Resources Inc. (CXO:NYSE). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty pre dodávky spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií, ktoré reprezentuje Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). XLE v marci stúpol zo dna, stále však výrazne zaostával za širším trhom. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -34,7%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie energetické akcie s najvyššou dynamikou.

Energetické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Antero Midstream, zdroj: GOOGLE

Antero Midstream Corp. (AM:NYSE) : Antero Midstream vlastní, prevádzkuje a rozvíja energetické aktíva v midstreame. Prevádzkuje zhromažďovacie potrubia a kompresorové stanice a prevádzkuje rozvody vody, čistú vodu, frakcionáciu a bezpečnostné služby potrubí.

päťročný graf EQT Corp., zdroj: GOOGLE

EQT Corp. (EQT:NYSE) : EQT je integrovaná energetická spoločnosť zameraná na produkciu, zhromažďovanie a prepravu zemného plynu v oblasti Appalachian. Spoločnosť skúma a vyrába zemný plyn, kvapaliny zemného plynu a ropu. EQT koncom októbra oznámila, že uzavrela dohodu so spoločnosťou Chevron U.S.A. Inc. o kúpe akcií spoločnosti Chevron v upstreame a midstreame v Appalačskej kotline za 735 miliónov dolárov. Obchod sa zrejme uzavrie do konca roka.

päťročný graf Cabot Oil and Gas Corp., zdroj: GOOGLE

Cabot Oil & Gas Corp. (COG:NYSE) : Cabot Oil & Gas vyvíja a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu v celej Severnej Amerike vrátane miest v Texase, Skalistých horách a západných Spojených štátoch.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár