Najlepšie energetické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Prvá časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Medzi populárne akcie v energetickom sektore patria spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Concho Resources Inc. (CXO:NYSE). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty pre dodávky spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií, ktoré reprezentuje Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). XLE v marci stúpol zo dna, stále však výrazne zaostával za širším trhom. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -34,7%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie energetické akcie s najlepšou hodnotou.

Energetické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Valvoline, zdroj: GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny a ďalšie. Spoločnosť Valvoline vykázala rast čistého príjmu o 351,9% a rast tržieb o 3,7% v 4. štvrťroku fiškálneho roku 2020, čo je trojmesačné obdobie končiace 30. septembra 2020. Čistý príjem bol podporený nižšími nákladmi v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom. Spoločnosť uviedla, že išlo o silný štvrťrok, ktorý odráža rýchle zotavenie z nepriaznivých dopadov pandémie.

päťročný graf Cheniere, zdroj: GOOGLE

Cheniere Energy Inc. (LNG:NYSE) : Cheniere Energy je energetická spoločnosť zameraná na skvapalnený zemný plyn (LNG). Vlastní a prevádzkuje terminály a potrubia LNG. Spoločnosť zaznamenala čistú stratu vo výške 463 miliónov dolárov, pretože tržby klesli o 32,7% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Spoločnosť Cheniere poznamenala, že počas štvrťroka dočasne pozastavila prevádzku svojho terminálu LNG Sabine Pass v dôsledku hurikánu Laura.

päťročný graf Oneok, zdroj: GOOGLE

ONEOK Inc. (OKE:NYSE) : ONEOK sa zameriava výlučne na ťažbu, spracovanie, skladovanie a prepravu zemného plynu v Spojených štátoch.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár