Najlepšie energetické akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Druhá časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Medzi populárne akcie v energetickom sektore patria spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVNNYSE) a Concho Resources Inc. (CXO). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

historic graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií, ktoré sú reprezentuje Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). Index XLE vzrástol zo svojho marcového dna, za posledný rok však stále nepodal výkonnosť ako širší trh. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -45,3%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4%. 

Tu sú 3 energetické akcie s najvyšším rastom alebo najnižším poklesom zisku.

Akcie energií s najvyšším rastom zisku alebo najnižším poklesom zisku

Ide o energetické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) alebo najnižším poklesom EPS za posledný štvrťrok. Schopnosť spoločnosti udržať si ziskovosť v zložitom obchodnom prostredí môže byť znakom dobrého riadenia a / alebo silného obchodného modelu.

päťročný graf Valero Energy Corp., zdroj: GOOGLE

Valero Energy Corp. (VLO:NYSE) : Valero Energy rafinuje ropu a vyrába etanol v prevádzkach v USA, Kanade a na Arube. Spoločnosť vyrába konvenčné benzíny, destiláty, tryskové palivo, asfalt, petrochemické látky, mazivá, motorovú naftu a ďalšie rafinované výrobky. Spoločnosť Valero Energy zaznamenala rast čistého príjmu o 106,0% aj napriek 64,1%-nému poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Čistý príjem bol podporený oveľa nižšími nákladmi na predaj ako v predchádzajúcom štvrťroku. Spoločnosť uviedla, že ekonomický dopad pandémie viedol k zníženému dopytu po mnohých rafinovaných ropných produktoch.

päťročný graf Antero Midstream Corp., zdroj: GOOGLE

Antero Midstream Corp. (AM:NYSE) : Antero Midstream vlastní, prevádzkuje a rozvíja energetické aktíva v midstream-e. Prevádzkuje potrubia a kompresorové stanice a prevádzkuje rozvody vody, čistú vodu, frakcionáciu a ponúka bezpečnostné služby potrubných rozvodov. Spoločnosť Antero Midstream vykázala rast čistého príjmu o 27,7% aj napriek 14,0%-nému poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Čistý príjem bol podporený oveľa nižšími prevádzkovými nákladmi v porovnaní so štvrťrokom pred rokom.

päťročný graf Williams Companies Inc., zdroj: GOOGLE

Williams Companies Inc. (WMB:NYSE) : Williams Companies je spoločnosť v oblasti energetickej infraštruktúry, ktorá prevádzkuje plynovody zemného plynu po celej Severnej Amerike.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár