Najlepšie energetické akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Tretia časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Medzi populárne akcie v energetickom sektore patria spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVNNYSE) a Concho Resources Inc. (CXO). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

historic graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií, ktoré sú reprezentuje Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). Index XLE vzrástol zo svojho marcového dna, za posledný rok však stále nepodal výkonnosť ako širší trh. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -45,3%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4%. 

Tu sú 3 energetické akcie s najlepším výkonom.

Energetické akcie s najlepším výkonom

Ide o energetické akcie, ktoré dosiahli najlepšiu návratnosť alebo najmenší pokles celkovej návratnosti za posledných 12 mesiacov zo spoločností, ktoré sme sledovali.

päťročný graf Antero Midstream Corp., zdroj: GOOGLE

Antero Midstream Corp. (AM:NYSE) : Antero Midstream vlastní, prevádzkuje a rozvíja energetické aktíva v midstream-e. Prevádzkuje potrubia a kompresorové stanice a prevádzkuje rozvody vody, čistú vodu, frakcionáciu a poskytuje bezpečnostné služby potrubných rozvodov. Spoločnosť Antero Midstream vykázala rast čistého príjmu o 27,7% aj napriek 14,0%-nému poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Čistý príjem bol podporený oveľa nižšími prevádzkovými nákladmi v porovnaní so štvrťrokom pred rokom.

päťročný graf EQT Corp., zdroj: GOOGLE

EQT Corp. (EQT:NYSE) : EQT je integrovaná energetická spoločnosť zameraná na produkciu, zhromažďovanie a prepravu zemného plynu v oblasti Appalachian. Spoločnosť skúma a vyrába zemný plyn, kvapaliny zemného plynu a ropu. EQT vykázala čistú stratu vo výške 263,1 milióna dolárov v druhom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, v porovnaní s čistým príjmom vo výške 125,6 milióna dolárov v kvartáli pred rokom. Príjmy za štvrťrok poklesli o 59,8%.

päťročný graf Cabot Oil & Gas Corp., zdroj: GOOGLE

Cabot Oil & Gas Corp. (COG:NYSE) : Cabot Oil & Gas vyvíja a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu v celej Severnej Amerike vrátane miest v Texase, Skalistých horách a západných Spojených štátoch. Spoločnosť Cabot Oil & Gas oznámila pokles čistého príjmu o 83,2%, pretože tržby klesli o 37,8% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že sa jej vďaka pandémii podarilo udržať ziskovosť aj pri historicky nízkych cenách zemného plynu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár