Najlepšie energetické akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Prvá časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Medzi populárne akcie v energetickom sektore patria spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVNNYSE) a Concho Resources Inc. (CXO). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

historic graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií, ktoré sú reprezentuje Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). Index XLE vzrástol zo svojho marcového dna, za posledný rok však stále nepodal výkonnosť ako širší trh. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -45,3%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4%. 

Tu sú 3 energetické akcie s najlepšou hodnotou.

Energetické akcie najlepšej hodnoty

Toto sú energetické akcie s najnižším 12-mesačným pomerom trhovej ceny k zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

päťročný graf Murphy Oil Corp., zdroj: GOOGLE

Murphy Oil Corp. (MUR:NYSE) : Murphy Oil je svetová spoločnosť na prieskum a ťažbu ropy a zemného plynu. Má tiež rafinérske a maloobchodné prevádzky.

päťročný graf Cheniere Energy, zdroj: GOOGLE

Cheniere Energy Inc. (LNG:NYSEMKT) : Cheniere Energy je energetická spoločnosť zameraná na skvapalnený zemný plyn (LNG). Vlastní a prevádzkuje terminály a potrubia LNG.

päťročný graf Valvoline Inc., zdroj: GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny, vazeliny a ďalšie výrobky. Spoločnosť Valvoline vykázala pokles čistého príjmu o 9,2%, pretože tržby poklesli o 15,8% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť poznamenala, že opatrenia súvisiace s COVID-19 nepriaznivo ovplyvnili jej finančné výsledky v apríli a máji, situácia sa však začala lepšiť už v júni.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár