Najlepšie energetické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Druhá časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Medzi populárne akcie v energetickom sektore patria spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Chesapeake Energy Corp. (CHK:NASDAQ). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli 2020 dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili energetické akcie reprezentované Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). Index XLE sa v minulom roku zdvihol zo dna a teraz prekonáva širší trh. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos 102,3%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 79,4%. 

Tu sú 3 najlepšie energetické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce energetické akcie 

Toto sú energetické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Baker Hughes, zdroj: GOOGLE

Baker Hughes Co. (BKR:NYSE) : Baker Hughes poskytuje produkty a služby z ropných polí vrátane ťažby z povrchov, vŕtania, ropovodov, ropného inžinierstva a riešení hnojív. Ponúka tiež plynové turbíny, ventily, čerpadlá a ďalšie súvisiace produkty. Spoločnosť vo februári oznámila, že súhlasila so získaním spoločnosti ARMS Reliability, globálneho poskytovateľa riešení spoľahlivosti pre rôzne priemyselné odvetvia. Finančné podmienky transakcie, ktorá sa má uzavrieť v 2. kvartáli 2021, neboli zverejnené. Rast EPS spoločnosti Baker Hughes za posledný kvartál zaznamenal výrazný nárast z nerealizovaného zisku z investícií do spoločnosti C3.ai Inc., podnikovej softvérovej spoločnosti pre AI.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je valvolina.png

Dividendový výnos: 1,84%

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-04-18-o-12.06.34-1024x368.png
päťročný graf Valvoline, zdroj: GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny, mastné výrobky a ďalšie.

Dividendový výnos: 6,94%

päťročný graf Williams Companies, zdroj: GOOGLE

Williams Companies Inc. (WMB:NYSE) :  Williams Companies je spoločnosť v oblasti energetickej infraštruktúry, ktorá prevádzkuje plynovody zemného plynu v Severnej Amerike. Koncom februára oznámila finančné výsledky za rozpočtový rok 2020, ktorý sa skončil 31. decembra 2020. Čistý príjem klesol o 72,3%, pretože celkový zisk klesol o 5,9%. Čistý príjem za kvartál bol nepriaznivo ovplyvnený významným znížením hodnoty investícií v ekvivalencii. Spoločnosť Williams Companies uviedla pandémiu a vysoko aktívnu sezónu hurikánov ako jeden z faktorov ovplyvňujúcich jej výkonnosť v roku 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár