Najlepšie energetické akcie za apríl 2021 4/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Prvá časť 

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Medzi populárne akcie v energetickom sektore patria spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Chesapeake Energy Corp. (CHK:NASDAQ). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli 2020 dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili energetické akcie reprezentované Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). Index XLE sa v minulom roku zdvihol zo dna a teraz prekonáva širší trh. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos 102,3%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 79,4%. 

Tu sú 3 najlepšie energetické akcie s najlepšou hodnotou.

Energetické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 7,51%

dvojročný graf Equitrans Midstream, zdroj: GOOGLE

Equitrans Midstream Corp. (ETRN:NYSE) : Equitrans Midstream vlastní a prevádzkuje aktíva v midstreame v Appalačskej kotline. Spoločnosť riadi systémy a vedenia prepravy, skladovania a zhromažďovania zemného plynu. Spoločnosť Equitrans Midstream oznámila koncom februára finančné výsledky za fiškálny rok 2020, ktorý sa skončil 31. decembra 2020. Spoločnosť vykázala čistý príjem 638,0 milióna dolárov v porovnaní s čistou stratou 65,0 milióna dolárov vo fiškálnom roku 2019. Prevádzkový zisk za rok poklesol o 7,3%. Čistý príjem podporili prevádzkové náklady, ktoré klesli na menej ako polovicu ich úrovne v predchádzajúcom roku. 

Dividendový výnos: 1,84%

päťročný graf Valvoline, zdroj: GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny, mastné výrobky a ďalšie.

Dividendový výnos: 7,25%

päťročný graf Oneok, zdroj: GOOGLE

Oneok Inc. (OKE:NYSE) : ONEOK sa zameriava výlučne na zber, spracovanie, skladovanie a prepravu zemného plynu v USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár