Najlepšie energetické akcie na začiatku roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa

Sektor energetiky pozostáva z akcií súvisiacich s výrobou a dodávkou energie na celom svete. Tento sektor zahŕňa podniky na dodávateľskom trhu, ktoré sa podieľajú na prieskume a ťažbe ropy alebo zemného plynu, ako napríklad EOG Resources Inc. (EOG). V tomto odvetví sú aj nadväzujúce spoločnosti, ktoré rafinujú a spracúvajú ropné a plynové produkty na dodanie zákazníkom vrátane HollyFrontier Corp. (HFC). Sektorom energetického výberu SPDR ETF (XLE), získal za koncové 12-mesačné obdobie 3,0%. To je ďaleko za S&P 500, ktorý sa vyšplhal na 27,7%.

Napriek pomalému rastu v celom energetickom sektore sa niektorým jednotlivým spoločnostiam darilo. Ďalej sa pozrieme na tri najlepšie akcie energií s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Energetické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie v energetickom sektore s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P/E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Devon Energy Corp, zdroj: GOOGLE

Devon Energy Corp (DVN:NYSE): Devon Energy je dodávateľská spoločnosť zameraná na prieskum a rozvoj zdrojov ropy a zemného plynu. Devon Energy zameriava svoje úsilie predovšetkým na stred USA. V decembri 2019 Devon Energy oznámila predaj svojich aktív v Barnett Shale, hlavnom ropnom regióne v Texase, za 770 miliónov dolárov, a súčasne spustil program spätného odkúpenia akcií vo výške 1 miliardy dolárov.

ročný graf ConocoPhillips, zdroj: GOOGLE

ConocoPhillips (COP:NYSE): Jedna z najväčších energetických spoločností v krajine, ConocoPhillips je zapojená do prieskumu, výroby, prepravy a marketingu ropy, zemného plynu a súvisiacich produktov. V nedávnej výzve na zisk spoločnosť ConocoPhillips odhalila, že napriek hlavnému programu spätného odkupovania akcií má spoločnosť veľké hotovostné a krátkodobé investície. Ku koncu posledného štvrťroku mal ConocoPhillips v týchto oblastiach okolo 8,4 miliárd dolárov, čo mu môže pomôcť otočiť sa smerom k väčšiemu zameraniu na obnoviteľnú energiu.

ročný graf Cabot Oil & Gas Corp, zdroj: GOOGLE

Cabot Oil & Gas Corp (COG:NYSE): Cabot Oil & Gas vyvíja a skúma možnosti v celej Severnej Amerike – vrátane miest v Texase, Rocky Mountains a západnej USA. Vo svojej poslednej štvrťročnej správe o výsledkoch v októbri zaznamenala spoločnosť Cabot medziročný nárast voľných peňažných tokov o viac ako 150%, keďže spoločnosť tiež zvýšila svoju štvrťročnú dividendu o 11% na 0,10 dolárov na akciu.

Najrýchlejšie rastúce energetické akcie

Jedná sa o akcie v energetickom sektore s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Helmerich & Payne Inc, zdroj: GOOGLE

Helmerich & Payne Inc (HP:NYSE) : Helmerich & Payne poskytuje zmluvné služby na ropných a plynových vrtoch v Južnej Amerike a Mexickom zálive. Posledná štvrťročná správa spoločnosti, ktorá bola vydaná v novembri, ukázala, že napriek dokončeniu akvizície spolu s programami spätného odkúpenia dlhov a akcií Helmerich & Payne zvýšila svoju hotovostnú a krátkodobú investičnú pozíciu o približne 20 miliónov dolárov medzikvartálne.

ročný garf Baker Hughes Co, zroj: GOOGLE

Baker Hughes Co (BKR:NYSE) : Baker Hughes je jednou z najväčších spoločností poskytujúcich služby v ropnom poli na svete. Táto spoločnosť poskytuje ostatným energetickým spoločnostiam produkty súvisiace s prieskumom, vŕtaním a výrobou. Baker Hughes, predtým obchodovaný pod BHGE, v októbri zmenil názov na Baker Hughes Co. a začal obchodovať na burze v New Yorku pod symbolom BKR.

Energetické akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie v energetickom sektore, ktoré zaznamenali najvyššiu cenovú zmenu za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Hess Corp, zdroj: GOOGLE

Hess Corp (HES:NYSE) : Hess je globálna energetická spoločnosť, ktorá sa podieľa na všetkom, od prieskumu a rozvoja, až po prepravu a predaj produktov zemného plynu a ropy. Hess pred začiatkom nového roka oznámila úspech svojho nového projektu v Lize Polia na mori v Guyane, ktorá by mala v nasledujúcich mesiacoch dosiahnuť kapacitu 120 000 brutto barelov ropy za deň.

ročný graf ONEOK Inc, zdroj: GOOGLE

ONEOK Inc (OKE:NYSE) : Diverzifikovaná energetická spoločnosť ONEOK sa zameriava na obchod so zemným plynom a pôsobí v USA. Vo svojej poslednej štvrťročnej správe ONEOK vykázala viac ako 673 miliónov dolárov v hotovosti a ekvivalentoch hotovosti, čo je dramaticky nárast z približne 12 miliónov dolárov.

ročný graf Kinder Morgan Inc, zdroj: GOOGLE

Kinder Morgan Inc (KMI:NYSE) : Kinder Morgan sa zameriava na stredné ropné služby, čo znamená, že vlastní a kontroluje ropovody používané na prepravu rôznych plynov a ropných produktov. Činnosti spoločnosti Kinder Morgan sú aktívne na viac ako 150 termináloch spojených asi 85 000 míľami plynovodu. Táto sieť sa nedávno rozrástla, keď spoločnosť Kinder Morgan dokončila dohodu o kúpe potrubného systému spoločnosti Southcross Energy.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár