Najlepšie farmaceutické akcie na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Farmaceutický priemysel je súčasťou väčšieho sektoru zdravotnej starostlivosti. Spoločnosti vo farmaceutickom priemysle skúmajú, vyvíjajú, vyrábajú a predávajú lieky a liečivá. Medzi známe spoločnosti patrí Johnson & Johnson (JNJ:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Merck & Co. Inc. (MRK:NYSE). Farmaceutické akcie reprezentované v iShares U.S. Pharmaceuticals ETF (IHE), si posledný rok počínali na rovnakej úrovni ako širší trh. Index IHE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 13,5%, čo je mierne pod celkovým výnosom Russell 1000 13,8%.

päťročný graf iShares US Pharmaceuticals ETF, zdroj: GOOGLE

Uvádzame 3 najlepšie farmaceutické akcie s najrýchlejším rastom zárobkov.

Najrýchlejšie rastúce farmaceutické akcie

Toto sú farmaceutické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Takeda Pharmaceutical, zdroj: GOOGLE

Takeda Pharmaceutical Co. Ltd. (TAK:NYSE) : Takeda je japonská nadnárodná spoločnosť, ktorá sa venuje výskumu a výrobe farmaceutických liekov. Spoločnosť sa zameriava na základné terapeutické oblasti onkológie, gastrointestinálne ochorenia a choroby centrálneho nervového systému. Spoločnosť Takeda minulý týždeň oznámila, že predáva portfólio vedľajších farmaceutických výrobkov na predpis nemeckej farmaceutickej spoločnosti Cheplapharm v hodnote približne 562 miliónov dolárov.

päťročný graf AstraZeneca, zdroj: GOOGLE

AstraZeneca PLC (AZN:LON) : AstraZeneca je britská nadnárodná holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností skúma a vyrába farmaceutické a lekárske výrobky. Zameriava sa na osem terapeutických oblastí, ktorými sú gastrointestinálna, onkologická, kardiovaskulárna, dýchacia, centrálna nervová sústava, tlmenie bolesti, anestézia a infekcia. Pokusy s vakcínou na COVID-19 uskutočňované spoločnosťou AstraZeneca boli terčom kritiky a polemík kvôli obavám z bezpečnostných problémov v USA a Veľkej Británii.

päťročný graf Perrigo Co., zdroj: GOOGLE

Perrigo Co. PLC (PRGO:NYSE) : Perrigo je írska spoločnosť poskytujúca zdravotnú starostlivosť, ktorá ponúka voľnopredajný spotrebný tovar a špeciálne farmaceutické výrobky. Medzi jej produkty patria farmaceutické výrobky, počiatočná dojčenenská výživa, výživové produkty, aktívne farmaceutické zložky a farmaceutické a lekárske diagnostické výrobky. Spoločnosť vykázala rast čistého zisku o 573,3% pri raste čistého predaja o 6,1% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 27. júna 2020. Čistý príjem bol pozitívne ovplyvnený nižšími prevádzkovými nákladmi a nižšími nákladmi na daň z príjmu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár