Najlepšie farmaceutické akcie na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Zdravotníctvo

Tretia časť

Farmaceutický priemysel je súčasťou väčšieho sektoru zdravotnej starostlivosti. Spoločnosti vo farmaceutickom priemysle skúmajú, vyvíjajú, vyrábajú a predávajú lieky a liečivá. Medzi známe spoločnosti patrí Johnson & Johnson (JNJ:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Merck & Co. Inc. (MRK:NYSE). Farmaceutické akcie reprezentované v iShares U.S. Pharmaceuticals ETF (IHE), si posledný rok počínali na rovnakej úrovni ako širší trh. Index IHE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 13,5%, čo je mierne pod celkovým výnosom Russell 1000 13,8%.

päťročný graf iShares US Pharmaceuticals ETF, zdroj: GOOGLE

Uvádzame 3 najlepšie farmaceutické akcie s najvyššou dynamikou.

Farmaceutické akcie s najvyššou rýchlosťou

Toto sú farmaceutické akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Neoleukin Therapeitics Inc., zdroj: GOOGLE

Neoleukin Therapeutics Inc. (NLTX:NYSE) : Neoleukin Therapeutics je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja lieky na liečbu závažných chorôb vrátane rakoviny, zápalov a autoimunitných porúch.

päťročný graf Momenta Pharmaceutical, zdroj: GOOGLE

Momenta Pharmaceuticals Inc. (MNTA:NASDAQ) : Momenta Pharmaceuticals je biotechnologická spoločnosť zameraná na objav a vývoj nových biologických terapií na liečbu zriedkavých imunitných chorôb. Spoločnosť oznámila v polovici augusta, že uzavrela dohodu, čím ju získa spoločnosť Johnson & Johnson prostredníctvom hotovostnej transakcie v hodnote 6,5 miliardy dolárov. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie v druhej polovici roku 2020, kým budú splnené určité podmienky.

päťročný graf Relmada Therapeutics, zdroj: GOOGLE

Relmada Therapeutics Inc. (RLMD:NASDAQ) : Relmada Therapeutics je farmaceutická spoločnosť zameraná na výskum a vývoj chemických látok používaných na liečbu bolesti, ako aj na rad zavedených liekov na choroby centrálneho nervového systému.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár