Najlepšie farmaceutické akcie na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť

Farmaceutický priemysel je súčasťou väčšieho sektoru zdravotnej starostlivosti. Spoločnosti vo farmaceutickom priemysle skúmajú, vyvíjajú, vyrábajú a predávajú lieky a liečivá. Medzi známe spoločnosti patrí Johnson & Johnson (JNJ:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Merck & Co. Inc. (MRK:NYSE). Farmaceutické akcie reprezentované v iShares U.S. Pharmaceuticals ETF (IHE), si posledný rok počínali na rovnakej úrovni ako širší trh. Index IHE poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 13,5%, čo je mierne pod celkovým výnosom Russell 1000 13,8%.

päťročný graf iShares US Pharmaceuticals ETF, zdroj: GOOGLE

Uvádzame 3 najlepšie farmaceutické akcie s najlepšou hodnotou.

Farmaceutické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o farmaceutické akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Biogen Inc., zdroj: GOOGLE

Biogen Inc. (BIIB:NADSDAQ): Biogen sa zameriava na objav, vývoj a komercionalizáciu farmaceutických postupov s hlavným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie. Spoločnosť v júli oznámila vymenovanie Michaela McDonnella do funkcií výkonného viceprezidenta a finančného riaditeľa (CFO). McDonnell prichádza do spoločnosti z IQVIA Holdings Inc. (IQV), kde vykonával podobné úlohy v riadení spoločnosti.

päťročný graf Supernuis Pharmaceuticals Inc., zdroj: GOOGLE

Supernus Pharmaceuticals Inc. (SUPN:NASDAQ) : Spoločnosť Supernus Pharmaceuticals vyvíja a predáva patentované lieky na liečbu chorôb a porúch centrálneho nervového systému (CNS). Spoločnosť v júni oznámila, že dokončila akvizíciu portfólia CNS spoločnosti US WorldMeds, súkromnej biofarmaceutickej spoločnosti. Spoločnosť uviedla, že transakcia rozšíri jej skúsenosti s chorobami CNS, ako aj jej marketingové a vývojové úsilie pri Parkinsonovej chorobe. Dohoda sa realizovala v hotovosti vo výške 300 miliónov dolárov plus v dodatočnom navýšení hotovosti v hodnote až 230 miliónov dolárov.

päťročný graf Sanofi, zdroj: GOOGLE

Sanofi SA (SNY:NASDAQ) : Sanofi je francúzska nadnárodná spoločnosť, ktorá sa venuje výskumu a výrobe farmaceutických výrobkov. Spoločnosť ponúka lieky, generické lieky, doplnky výživy, kozmetiku a zdravotnícke pomôcky na liečbu rôznych chorôb. Spoločnosť Sanofi oznámila v polovici augusta plány na získanie spoločnosti Principia Biopharma Inc. (PRNB), spoločnosti zaoberajúcej sa biofarmaceutikou v neskorom štádiu. Celková hodnota obchodu je asi 3,68 miliárd dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu

Ohodnoť článok

Pridaj komentár