Najlepšie farmaceutické akcie pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Farmaceutický priemysel je súčasťou väčšieho odvetvia zdravotnej starostlivosti. Spoločnosti vo farmaceutickom priemysle skúmajú, vyvíjajú, vyrábajú a predávajú lieky. Medzi najznámejšie spoločnosti patria Johnson & Johnson (JNJ), Eli Lilly & Co. (LLY) a Merck & Co. Inc. (MRK). Farmaceutické akcie, zastúpené v SPDR S&P Pharmaceuticals ETF (XPH), dosiahli rovnakú výkonnosť ako širší trh a investorom priniesli celkový výnos 14,7% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 14,3% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 10. júnu.

Tu sú tri najlepšie farmaceutické akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Farmaceutické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o farmaceutické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Cronos Group Inc. (CRON:NASDAQ): Cronos Group je diverzifikovaná kanabisová spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá vyrába a distribuuje liečivé kanabisové výrobky, ako aj kanabisové oleje. Spoločnosť zaznamenala za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, nárast čistých výnosov o 180,7%. Spoločnosť Cronos tiež poznamenala, že jej distribučné kanály naďalej vykazujú prerušenia/ombedzenia súvisiace s pandémiou COVID-19.

Trulieve Cannabis Corp. (TRUL:CNSX): Trulieve Cannabis je holdingová spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá pestovaním, držaním, predajom a distribúciou lekárskeho kanabisu. Spoločnosť koncom apríla oznámila vymenovanie Alexa D’Amica do funkcie finančného riaditeľa (CFO).

Biogen Inc. (BIIB:NASDAQ): Biogen sa zameriava na objavovanie, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie.

Najrýchlejšie rastúce farmaceutické akcie

Jedná sa o farmaceutické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Amphastar Pharmaceuticals Inc. (AMPH:NASDAQ) : Amphastar Pharmaceuticals je špeciálna farmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja a vyrába generické, patentované injekčné, inhalačné a intranazálne farmaceutické výrobky. Spoločnosť vykázala za prvý kvartál fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, nárast čistých výnosov o 6,1%. Amphastar uviedla, že jej činnosť nebola významne ovplyvnená pandémiou koronavírusu, dodala však, že nebude možné odhadnúť žiadne budúce vplyvy v dôsledku neistého charakteru krízy.

GlaxoSmithKline (GSK:NYSE): GlaxoSmithKline je farmaceutická spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá vyvíja, vyrába a predáva vakcíny, recepty a lieky na lekársky predpis a spotrebiteľské výrobky súvisiace so zdravím.

Reddy’s Laboratories Ltd.(RDY:NYSE): Dr. Reddy’s Laboratories je farmaceutická spoločnosť so sídlom v Indii, ktorá vyrába voľne predajné lieky, lieky na predpis a voľne predajné farmaceutické výrobky, ako aj diferencované formulácie a nové chemické entity. Spoločnosť nedávno oznámila, že dokončila akvizíciu vybraných divízií značkových generických produktov Wockhardt Ltd. v Indii a na niekoľkých ďalších medzinárodných územiach. Spoločnosť Wockhardt sa skladá z portfólia desiatok značiek v rôznych terapeutických oblastiach, vrátane dýchacích ciest, neurológie, dermatológie a ďalších.

Farmaceutické akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú farmaceutické akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Neoleukin Therapeutics Inc. (NLTX:NASDAQ): Neoleukin Therapeutics je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja lieky na liečenie závažných chorôb vrátane rakoviny, zápalových a autoimunitných porúch. Spoločnosť koncom februára oznámila vymenovanie Roberta K. Ho do funkcie finančného riaditeľa.

Durect Corp. (DRRX:NYSE): Durect je farmaceutická spoločnosť zameraná na chronické ochorenia. Cieľom spoločnosti je vytvárať farmaceutické výrobky, ktoré môžu nahradiť viacnásobnú injekčnú terapiu a orálne dávkovanie. Spoločnosť Durect zaznamenala v prvom kvartáli fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, pokles výnosov o 32,8%.

Relmada Therapeutics Inc. (RLMD:NASDAQ) : Relmada Therapeutics je farmaceutická spoločnosť zameraná na výskum a vývoj chemických látok používaných pri liečbe bolesti, ako aj na rad zavedených liekov na ochorenia centrálneho nervového systému.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár