Najlepšie finančné akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Ekonomika Financie

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby zamerané na poskytovanie úverov, poisťovníctva a služieb v oblasti správy peňazí jednotlivcom a firmám. Tento zoznam spoločností poskytujúcich služby vo finančnom sektore zahŕňa retailové a komerčné bankovníctvo, účtovníctvo, poisťovníctvo, správu aktív, kreditné karty a sprostredkovanie. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Citigroup Inc. (C), Bank of America Corp. (BAC) a Morgan Stanley (MS). Finančný sektor, reprezentovaný sektorovým výberom Financial Select Sector SPDR ETF (XLF) za posledných 12 mesiacov sa S&P 500 nevyrovnal. XLF vykázala 12-mesačnú koncovú návratnosť -22,5% oproti S&P -13,5%.

Nižšie preskúmame najlepšie tri akcie vo finančnom sektore z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Finančné akcie s najlepšou hodnotou

Tu sú finančné akcie v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že investori platia menej za každý vytvorený zisk.

Unum Group (UNM:NASDAQ): Unum poskytuje poistenie pre prípad invalidity, skupinové životné poistenie a dobrovoľné dávky odpočítané z miezd pre zamestnancov predovšetkým v amerických korporáciách. Spoločnosť Unum vykázala za štvrtý kvartál 2019 čistý príjem vo výške 296,2 milióna dolárov a medziročný nárast 18,9%.

Synchrony Financial (SYF:NYSE): Synchrony Financial je spoločnosť poskytujúca spotrebiteľské finančné služby, ktorá ponúka celý rad úverových služieb, vrátane kreditných kariet so súkromnou značkou, malých a stredných podnikových úverových produktov a splátok.

Discover Financial Services (DFS:NYSE): Discover Financial Services je poskytovateľom kreditných kariet a poskytovateľom elektronických platobných služieb. Discover ponúka okrem kreditných kariet aj rôzne pôžičky, účty na peňažnom trhu a vkladové certifikáty, ako aj sieť bankomatov. V poslednom štvrťroku spoločnosť Discover vykázala čistý príjem vo výške 708 miliónov dolárov, čo je medziročný nárast o 3,1%.

Finančné akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Ide o finančné akcie v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Assurant Inc (AIZ:NYSE): Assurant poskytuje rôzne rozšírené servisné zmluvy, služby ochrany vozidiel a poistné produkty. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom po celom svete.

Progressive Corp (PGR:NYSE): Progressive je holdingová poisťovňa, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje rôzne poistné produkty v oblasti osobného, ​​automobilového a špeciálneho majetku. V marci spoločnosť oznámila ocenenie 1 miliárd dolárov v rámci upísanej verejnej ponuky.

Chubb Ltd (CB:NYSE): Chubb je poisťovacia spoločnosť ponúkajúca produkty osobného a komerčného poistenia v rôznych oblastiach. Spoločnosť má za sebou už 27. po sebe idúcich rokov zvyšovania dividend – naposledy to bolo zvýšenie na 3,12 dolárov ročne.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú finančné akcie v S&P 500, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

MSCI Inc (MSCI:NYSE): MSCI ponúka trhové indexy a analýzy, ktoré investorom pomáhajú obchodovať s cennými papiermi a spravovať svoje portfóliá. 4. marca spoločnosť oznámila, že dokončila súkromnú ponuku za 400 miliónov dolárov – 3,625% nekrytých bankoviek splatných do roku 2030.

MarketAxess Holdings Inc. (MKTX:NASDAQ): MarketAxess prevádzkuje platformu pre obchodovanie s dlhopismi spoločností a rozvíjajúcich sa trhov. Spoločnosť, ktorá slúži klientom sprostredkovateľa a obchodníka, ponúka zisťovanie cien, vykonávanie obchodu a súvisiace služby.

Western Union Co. (WU:NYSE): Spoločnosť poskytujúca globálny prevod peňazí Western Union ponúka predovšetkým prevody medzi spotrebiteľmi, ako aj peňažné poukážky a platobné služby. V 4. štvrťroku 2019 spoločnosť Western Union vykázala tržby vo výške 1,3 miliardy dolárov, medziročne o 7% menej.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár