Najlepšie finančné akcie na august 2020

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Financie

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane úverov, sporenia, poistenia a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Zoznam spoločností poskytujúcich služby vo finančnom sektore zahŕňa retailové a komerčné bankovníctvo, účtovníctvo, poisťovníctvo, správu aktív, kreditné karty a sprostredkovanie. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria JPMorgan Chase & Co. (JPM), Bank of America Corp. (BAC) a Citigroup Inc. (C). Finančné akcie reprezentované v Financial Select Sector SPDR ETF (XLF) dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -12,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 11,6% za posledných 12 mesiacov. Tieto trhové výsledky čísla a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 23. júlu.

Tu sú tri najlepšie finančné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o finančné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Unum Group (UNM:NYSE): Unum poskytuje invalidné poistenie, skupinové životné poistenie a dobrovoľné dávky odpočítateľné zo mzdy zamestnancov predovšetkým v amerických korporáciách. 17. júla spoločnosť vyhlásila štvrťročnú dividendu kmeňových akcií vo výške 0,285 dolárov za akciu, ktorá sa má vyplatiť 21. augusta.

MetLife Inc. (MET:NYSE): MetLife ponúka životné poistenie, poistenie automobilov a majiteľov domov, zamestnanecké výhody, retailové bankovníctvo a ďalšie finančné služby.

Ameriprise Financial Inc. (AMP:NYSE): Ameriprise Financial je spoločnosť poskytujúca finančné plánovanie a služby, ktorá ponúka hotovosť a likviditu, akumuláciu aktív, príjem, ochranu a prevod majetku. Začiatkom júla spoločnosť oznámila, že do jej zamestnaneckého kanála sa zapojili dva tímy poradcov z Morgan Stanley (MS) a Wells Fargo & Co. (WFC), s kombinovanými klientskymi aktívami vo výške 259 miliónov dolárov.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie

Ide o finančné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

PNC Financial Services Group Inc. (PNC:NYSE): Spoločnosť PNC s rôznorodými finančnými službami ponúka bankové služby a služby v oblasti správy aktív. PNC vykázala čistý zisk za druhý kvartál 2020 vo výške 3,7 miliardy dolárov, medziročne približne 166%. Kým spoločnosť zaznamenala za štvrťrok pokračujúcu čistú stratu vo výške 744 miliónov dolárov, v máji zaznamenala zisk po zdanení 4,3 miliárd dolárov z odpredaja majetkovej účasti v spoločnosti BlackRock Inc. (BLK).

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú finančné akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

MSCI Inc. (MSCI:NYSE): MSCI ponúka služby zákazníkom vrátane správcov aktív, bánk a správcov majetku, aby im pomohla robiť kľúčové finančné rozhodnutia vrátane obchodovania s cennými papiermi a správy ich portfólií. MSCI zverejňuje dlhý zoznam významných indexov, ktoré sledujú širokú škálu cenných papierov.

PayPal Holdings Inc. (PYPL:NASDAQ): PayPal Holdings je poskytovateľ digitálnych a mobilných platieb poskytujúci služby spotrebiteľom a obchodníkom. Spoločnosť poskytuje online platobné riešenia zákazníkom po celom svete. V máji spoločnosť PayPal oznámila zavedenie platobných funkcií QR kódu na 28 trhoch s cieľom zvýšiť bezpečnosť a uľahčiť nákup a predaj. Spoločnosť uviedla, že tento vývoj bol výsledkom zvýšeného dopytu po digitálnych platbách, ako aj potreby bezdotykových služieb počas pandémie COVID-19.

S&P Global Inc. (SPGI:NYSE): S&P Global poskytuje finančné informačné služby. Spoločnosť ponúka ratingy, referenčné hodnoty, analýzy a údaje na svetových kapitálových a komoditných trhoch. 23. júna spoločnosť oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 0,67 dolárov na akciu, ktorá sa má vyplatiť 10. septembra.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár