Najlepšie finančné akcie na december 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby zamerané na pomoc jednotlivcom, firmám a iným organizáciám pri zlepšovaní ich finančnej návratnosti a správe svojich peňazí. Tento zoznam služieb zahŕňa okrem iného retailové a komerčné bankovníctvo, účtovníctvo, poisťovníctvo, správu aktív, kreditné karty a sprostredkovanie. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Citigroup Inc. (C), Bank of America Corp. (BAC) a Morgan Stanley (MS).

ročný graf FINANCIAL SELECT SECTOR SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), neprekonal S&P 500 za posledný rok dostatočne. XLF vykázal k 19. novembru 12-mesačný výnos vo výške 13,8% oproti 16,2% v prípade S&P.

Nižšie preskúmame tri najlepšie akcie vo finančnom sektore z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Finančné akcie s najlepšou hodnotou

Zoznam finančných akcií v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E) v sektore nájdete nižšie. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkupovania, nízky pomer P/E znamená, že investori platia menej za každý vytvorený zisk.

ročný graf UNUM GROUP, zdroj: GOOGLE

Unum Group (UNM:NYSE): Unum poskytuje invalidné poistenie, skupinové životné poistenie a dobrovoľné dávky odpočítané zo mzdy zamestnancom predovšetkým v amerických korporáciách.

ročný graf METLIFE INC., zdroj: GOOGLE

MetLife Inc (MET:NYSE): MetLife ponúka individuálne poistné produkty, skupinové poistenie, zamestnanecké výhody, retailové bankovníctvo a ďalšie finančné služby.

ročný graf SYNCHRONY FINANCIAL, zdroj: GOOGLE

Synchrony Financial: (SYF:NYSE) Synchrony Financial je spoločnosť poskytujúca spotrebiteľské finančné služby, ktorá ponúka celý rad úverových služieb vrátane kreditných kariet so súkromnou značkou, úverových produktov pre malé a stredné podniky a splátkové systémy. Spoločnosť spolupracuje so spoločnosťou PayPal Holdings (PYPL) s cieľom vytvoriť kreditnú kartu, ktorá bude k dispozícii budúci rok používateľom platobnej aplikácie Venmo, ktorej vlastníkom je PayPal.

Finančné akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Ide o finančné akcie v S&P 500 s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf CME GROUP INC., zdroj: GOOGLE

CME Group Inc (CME:NASDAQ): CME Group je spoločnosť zaoberajúca sa obchodovaním s cennými papiermi a komoditami, ktorá umožňuje klientom obchodovať futures a opcie na futures, úrokové sadzby, akciové indexy, devízové ​​komodity a komodity. Spoločnosť plánuje ponúknuť bitcoinové možnosti v januári, len dva roky po prvom uvedení bitcoinových futures na trh. Nadchádzajúce spustenie čaká na schválenie regulačným orgánom.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Ďalším zoznamom sú finančné akcie v S&P 500, ktoré mali najväčšiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

ročný graf MARKETAXESS HOLDINGS, zdroj: GOOGLE

MarketAxess Holdings Inc (MKTX:NASDAQ): MarketAxess prevádzkuje elektronickú obchodnú platformu, ktorá umožňuje profesionálom v investičnom priemysle obchodovať s podnikovými dlhopismi a inými typmi nástrojov s pevným výnosom. Spoločnosť oznámila takmer 30%-ný nárast výnosov v 3. štvrťroku na rekordnú úroveň 131,6 milióna dolárov.

ročný graf MSCI INC., zdroj: GOOGLE

MSCI Inc (MSCI:NYSE): MSCI ponúka širokú škálu nástrojov a služieb pre rozhodovanie o investíciách, vrátane indexov, portfóliových rizík a analýzy výkonnosti, ako aj produktov a služieb správy a riadenia spoločností.

ročný graf MOODY’S CORP., zdroj: GOOGLE

Moody’s Corporation (MCO:NYSE): Moody’s sa špecializuje na úverové ratingy, výskum a analýzu rizík pre zákazníkov na globálnych kapitálových trhoch. Spoločnosť dokončila predaj svojej jednotky vedomostných služieb Moody’s Analytics Services minulý týždeň spoločnosti Equistone Partners Europe Limited so sídlom v Londýne. Spoločnosť Moody’s začiatkom tohto roka uviedla, že dohoda by jej umožnila odkúpiť akcie v hodnote takmer 300 miliónov dolárov.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár