Najlepšie finančné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Druhá časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie reprezentované Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), dramaticky zaostali za výkonnosťou na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -6,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 17,9% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie finančné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie

Toto sú finančné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Jefferies Financial Group, zdroj: GOOGLE

Jefferies Financial Group Inc. (JEFF:NYSE) : Jefferies Financial Group je spoločnosť poskytujúca finančné služby ponúkajúca správu aktív, investičné bankovníctvo a kapitálové trhy, ako aj produkty a služby v oblasti spravovania akcií, výnosov a majetku.

päťročný graf White Mountain Insurance Group, zdroj GOOGLE

White Mountains Insurance Group Ltd. (WTM:NYSE) : White Mountains Insurance poskytuje poistenie majetku a úrazov ako aj zaistné produkty. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v USA a na Bermudách. 30. októbra dokončila dcérska spoločnosť spoločnosti MediaAlpha svoje IPO s trhovou kapitalizáciou približne 1,2 miliardy dolárov. Po dokončení IPO, ktoré vynieslo celkový výnos pre White Mountains vo výške 64 miliónov dolárov, vlastní White Mountains 32% spoločnosti.

päťročný graf KKR, zdroj: GOOGLE

KKR & Co. Inc. (KKR:NYSE) : KKR & Co. je investičná spoločnosť, ktorá okrem iných oblastí riadi investície do súkromného kapitálu, infraštruktúry, nehnuteľností, energetiky a úverových stratégií.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár