Najlepšie finančné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Tretia časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie reprezentované Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), dramaticky zaostali za výkonnosťou na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -6,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 17,9% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie finančné akcie s najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf PayPal Holdings, zdroj: GOOGLE

PayPal Holdings Inc. (PYPL:NASDAQ) : PayPal Holdings je poskytovateľ digitálnych a mobilných platieb poskytujúcich služby zákazníkom a obchodníkom. Spoločnosť poskytuje online platobné riešenia zákazníkom z celého sveta. Vo svojej správe za tretí kvartál spoločnosť PayPal oznámila, že tento štvrťrok znamenal najsilnejší rast celkového objemu platieb a výnosov v histórii spoločnosti. Celkový objem platieb medziročne vzrástol o 38% a výnosy medziročne o 25%.

päťročný graf MSCI, zdroj. GOOGLE

MSCI Inc. (MSCI:NYSE) : MSCI je poskytovateľ nástrojov na podporu investičného rozhodovania, ktorý slúži investičným inštitucionálnym klientom po celom svete. Spoločnosť ponúka indexy, analýzu portfólia rizík a výnosov a podobné služby. 16. novembra spoločnosť MSCI oznámila spustenie MSCI ESG Industry Materiality Map, verejného nástroja určeného na poskytovanie transparentnosti v oblasti životného prostredia, sociálnych vecí a správy vecí verejných (ESG) podľa subsektorov alebo sektorov.

päťročný graf SVB Financial Group, zdroj: GOOGLE

SVB Financial Group: SVB je holdingovou spoločnosťou pre Silicon Valley Bank, komerčnú banku zameranú na poskytovanie služieb rastu a rastu na stredných trhoch v technologických a biologických vedách. Hlavnou oblasťou podnikania spoločnosti je Kalifornia.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár