Najlepšie finančné akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Druhá časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie reprezentované v Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), podali dobrý výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -4,6%, ale v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% boli výrazne nízko. Údaje sú za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie

Toto sú finančné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Jeffries Financial Group, zdroj: GOOGLE

Jefferies Financial Group Inc. (JEF:NYSE) : Jefferies Financial Group je globálna diverzifikovaná spoločnosť poskytujúca finančné služby zameraná na investičné bankovníctvo a kapitálové trhy, správu aktív a priame investovanie.

päťročný graf White Mountains Insurance Group, zdroj: GOOGLE

White Mountains Insurance Group Ltd. (WTM:NYSE) : White Mountains Insurance Group je holdingová spoločnosť, ktorej dcérske spoločnosti poskytujú poisťovacie služby. Ponúka produkty poistenia majetku a nehôd a zaistenia. 6. novembra spoločnosť vykázala rast čistého zisku o 413,9% pri raste výnosov o 195,5% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020.

päťročný graf KKR, zdroj: GOOGLE

KKR & Co. Inc. (KKR:NYSE) : KKR & Co. je globálna investičná spoločnosť pôsobiaca v oblasti riadenia investícií do viacerých tried aktív vrátane súkromného kapitálu, energetiky, zdravotníctva, infraštruktúry, nehnuteľností, úverových a hedžových fondov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár